When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

W Irlandii ogłoszono czerwony alarm pogodowy

T
15 stycznia 2015, 14:34

W związku ze sztormem Rachel w Irlandii wprowadzono czerwony alarm.

W Irlandii ogłoszono czerwony alarm pogodowy

W nocy ze środy na czwartek zachodnie rejony wyspy znajdują się pod wpływem pierwszego w tym roku sztormu atlantyckiego. Irlandzkie służby meteorologiczne wprowadziły najwyższy, czerwony, stopień alarmu w związku ze zbliżającym się sztormem Rachel. Najbardziej z powodu przejścia żywiołu ucierpią miasta: Donegal, Sligo, Galway, Limerick i Ciarrai.

Huraganowy wiatr, wiejący z prędkością 42 m na sekundę, zmusił lokalne władze do zamknięcia szkół we wszystkich wyżej wymienionych miastach.

Warunki pogodowe w Donegal i Sligo zepsuły się jeszcze w środę – w wyniku obfitych opadów śniegu został zakłócony ruch pociągów.

W innych rejonach Irlandii obowiązuje ‘pomarańczowy’ alarm: oczekuje się, że wiatr osiągnie prędkość 35 m na sekundę,prognozowana suma opadów wyniesie na tym terenie 35 mm. Na wybrzeżu spodziewana jest wysoka fala. Miejscowa policja apeluje o zachowanie ostrożności na drogach.