When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Zobacz szopkę z piasku!

T
24 grudnia 2014, 11:51

Jest jedyna w swoim rodzaju, bo powstała z piasku i gliny! W Gdańsku Oliwie pojawiła się niezwykła szopka. Można ją oglądać przy ul. Opata J. Rybińskiego 25, tuż przed siedzibą Fundacji Wspólnota Gdańska.

Zobacz szopkę z piasku!

Ma ok. 4 m wysokości, a do jej budowy wykorzystano aż 60 ton piasku i gliny. Przez tydzień pracowało nad nią aż czterech rzeźbiarzy. Mowa o przepieknej, piaskowej szopce, która stanęła w gdańskiej Oliwie. Artyści najpierw ubijali piach wymieszany z gliną, później rzeźbili i wygładzali poszczególne elementy.

Autorką projektu tej niezwykłej szopki jest gdańska rzeźbiarka Ewa Topolan. Rzeźba przedstawia Rodzinę Świętą, Trzech Króli oraz zwierzęta. Szopkę będzie można podziwiać aż do 6 stycznia, o ile tyko nie zaszkodzą jej kiepskie warunki atmosferyczne...W zeszłym roku w tym samym miejscu stanęła szopka wykonana z lodu. Niestety z powodu zbyt wysokiej temperatury stopiła się jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Źródło - Fakt.pl