When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Na wakacje z biurem podróży, czy na własną rękę?

T
15 grudnia 2014, 16:17

Zastanawiasz się nad wakacyjnym wyjazdem? Nie wiesz, jaką opcję wybrać? Podpowiemy Ci!

Na wakacje z biurem podróży, czy na własną rękę?

Wczasy na własną rękę

Wakacje organizowane przez nas samodzielnie mają swoje wady i zalety. Z jednej strony, mamy totalną wolność wyboru tego gdzie jedziemy, na jak długo chcemy rozplanować podróż. Jeśli w hotelu są miejsca, nie ma problemu z dokupieniem kilku dni pobytu, podróżując samochodem możemy się też zatrzymać po drodze, jeśli akurat spodoba nam się miejscowość, przez którą przejeżdżamy. Taki wyjazd to też na pewno szansa na bardziej kameralne wczasy, bez tłumu turystów podążających za tym samym przewodnikiem. Jeśli zdarzy się też, że w ostatniej chwili zmienią nam się plany, a jedziemy „w ciemno”, bez uprzedniej rezerwacji hotelu – nie poniesiemy żadnych kosztów.

Z drugiej strony, organizacja takich wakacji pochłania dużo czasu, ponieważ wszystko to, co zrobiłoby za nas biuro podróży musimy wykonać sami. Nie znając kultury danego kraju będziemy musieli dołożyć naprawdę dużych starań, aby nasz wyjazd był udany. Ponadto, podróżując w ten sposób jesteśmy niejako zdani na siebie. W przypadku jakichkolwiek problemów z hotelem, czy ze zdrowiem musimy sami zatroszczyć się o pomoc.

Wczasy z biurem podróży

Taki sposób spędzenia wakacji może być naprawdę fantastyczny, pod warunkiem, że wyjedziemy ze sprawdzoną firmą. W ostatnich latach opinie o biurach podróży nie są najlepsze, ze względu na fakt, że bez żadnego uprzedzenia bankrutowały one w najgorętszym wakacyjnym okresie. Dlatego, wybierając się na urlop dobrze jest zdecydować się na pewne, polskie biuro o ugruntowanej pozycji na rynku. Takim biurem jest na przykład ITAKA.
Jakie są zalety wyjazdu zorganizowanego? Przede wszystkim – właśnie kwestie organizacyjne zostają rozwiązane za nas. Wsiadamy do samolotu, z lotniska odbiera na autokar a potem przez tydzień, czy dwa możemy odpoczywać nie martwiąc się o nic. Jeśli nasza oferta to All Inclusive to naprawdę wszystko zostanie za nad zrobione, nie musimy się martwić nawet o zakupy, ponieważ takich produktów jak owoce i woda także mamy pod dostatkiem. Wakacje z biurem podróży to także dobre rozwiązanie jeśli jedziemy w miejsce zupełnie nam obce, którego zwyczajów nie znamy – rezydent będzie nam służył radą i pomocą przez cały okres wyjazdu. Podczas takiego urlopu możemy się także wybrać na jedną z oferowanych wycieczek turystycznych i zwiedzić najważniejsze zabytki regionu pod okiem wykwalifikowanego przewodnika, który będzie wiedział gdzie nas zaprowadzić, żebyśmy niczego nie przegapili. Jeśli podczas wyjazdu zdarzą nam się problemy, na przykład będziemy potrzebowali szybko pomocy lekarskiej, o każdej porze dnia i nocy mamy prawo poprosić naszego rezydenta o pomoc.
Z drugiej strony, takie wakacje mogą nie być najlepszym rozwiązaniem dla osób, które lubią mieć totalną swobodę i możliwość zmiany miejsca pobytu w trakcie urlopu. Jeśli chcemy poznać „tubylców” a nie otaczać się Polakami, również nie powinniśmy decydować na tego typu wyjazd. Dla osób lubiących posmakować lokalnej kuchni w restauracjach i tawernach nie jest polecana opcja All Inclusive. Wielu turystów nie decyduje się jednak na wakacje z biurem podróży ze względu na konieczność przelotu samolotem i „uwięzienie” w danym miejscu bez samochodu. Warto zauważyć, że ten problem można w banalny sposób rozwiązać, ponieważ biura podróży oferują możliwość dojazdu własnego. Wtedy sami planujemy podróż, grunt żebyśmy dojechali w odpowiednim czasie na miejsce.

Słowa kluczowe: