When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Zielona herbata poprawia pamięć

T
2 grudnia 2014, 09:00

Picie zielonej herbaty poprawia funkcje poznawcze człowieka.

Zielona herbata poprawia pamięć

Badanie przeprowadzone przez japońskich naukowców wykazało, że spożywanie naparu z zielonej herbaty poprawia funkcje poznawcze u starszych osób - zwłaszcza wskaźniki pamięci krótkotrwałej.

Zebrane w trakcie badania dane pokazują, że picie zielonej herbaty może okazać się skuteczne w poprawianiu funkcji poznawczych, spowalnianiu pogarszania się pamięci u osób starszych, a także zmniejszają tempo rozwoju demencji starczej.

Jak podaje Nature.health-ua.org, autorzy badania podkreślają, że codzienne picie przez 12 starszych mieszkańców hospicjum naparów z 2g zielonej herbaty przez okres trzech miesięcy wystarczyło, aby znacznie poprawić ich stan psychiczny. U uczestników badania znacznie spadł również poziom trójglicerydów we krwi, przy jednoczesnym braku zmian w wysokości ciśnienia tętniczego i stęzenia glukozy we krwi.

Naukowcy uważają, że za te przeciwzapalne i przeciwutleniające właściwości naparu z zielonej herbaty odpowiedzialne są katechiny i taniny, które występują w tym napoju w dużych stężeniach. 2mg ekstraktu z zielonej herbaty zawiera ok. 227mg katechin i 42mg taniny.

Źródło - tylkomedycyna.pl