When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Gdańsk ma nową fontannę

T
20 listopada 2014, 09:06

W Gdańsku będzie nowiutka fontanna. Jest już ona testowana w zbiorniku retencyjnym przy ul. Kartuskiej. To dziesiąty taki obiekt w grodzie Neptuna.

Gdańsk ma nową fontannę

Nowiutki wodotrysk będzie uruchomiony na stałe wiosną przyszłego roku. To już kolejna fontanna, która powstaje w tym roku. W sierpniu uruchomiono dziewiątą fontannę – na placu Jana Heweliusza, która powstała w celu upamiętnienia prac nad rewitalizacją infrastruktury wodno-ściekowej przeprowadzonych w regionie w latach 2006-2013.

– Obiekt przechodzi fazę testów. Gospodarzem terenu jest Centrum Hewelianum, a projekt realizowany jest wspólnie z Gdańskimi Melioracjami. Nowa fontanna ma poprawić jakość wody w zbiorniku retencyjnym, a efekt dekoracyjny to dodatkowa atrakcja – mówi Magdalena Szymańska z Centrum Hewelianum.

Nowa fontanna będzie dziesiątym obiektem tego typu w Gdańsku. Najbardziej znana jest Fontanna Neptuna na Długim Targu – jeden z symboli Gdańska. Towarzyszą jej m.in. licząca blisko sto lat Fontanna Grenadierów przy skrzyżowaniu ul. Św. Trójcy i Okopowej, czy Fontanna Bremeńska na Placu Dariusza Kobzdeja. Turyści uwielbiają Fontannę Czterech Kwartałów przy ul. Grobla I. Latem to wspaniałe ukojenie w trakcie upałów.

Źródło - Fakt.pl