Gdańsk ma nową fontannę

T
20 listopada 2014, 09:06

W Gdańsku będzie nowiutka fontanna. Jest już ona testowana w zbiorniku retencyjnym przy ul. Kartuskiej. To dziesiąty taki obiekt w grodzie Neptuna.

Gdańsk ma nową fontannę

Nowiutki wodotrysk będzie uruchomiony na stałe wiosną przyszłego roku. To już kolejna fontanna, która powstaje w tym roku. W sierpniu uruchomiono dziewiątą fontannę – na placu Jana Heweliusza, która powstała w celu upamiętnienia prac nad rewitalizacją infrastruktury wodno-ściekowej przeprowadzonych w regionie w latach 2006-2013.

– Obiekt przechodzi fazę testów. Gospodarzem terenu jest Centrum Hewelianum, a projekt realizowany jest wspólnie z Gdańskimi Melioracjami. Nowa fontanna ma poprawić jakość wody w zbiorniku retencyjnym, a efekt dekoracyjny to dodatkowa atrakcja – mówi Magdalena Szymańska z Centrum Hewelianum.

Nowa fontanna będzie dziesiątym obiektem tego typu w Gdańsku. Najbardziej znana jest Fontanna Neptuna na Długim Targu – jeden z symboli Gdańska. Towarzyszą jej m.in. licząca blisko sto lat Fontanna Grenadierów przy skrzyżowaniu ul. Św. Trójcy i Okopowej, czy Fontanna Bremeńska na Placu Dariusza Kobzdeja. Turyści uwielbiają Fontannę Czterech Kwartałów przy ul. Grobla I. Latem to wspaniałe ukojenie w trakcie upałów.

Źródło - Fakt.pl