When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Jak dbać o włosy?

T
13 listopada 2014, 17:23

Nasze włosy codziennie narażone są na wiele niszczących czynników. Zresztą nierzadko same im nie pomagamy poprzez farbowanie czy nadużywanie produktów do stylizacji. Dlatego tak ważne jest, abyśmy wynagrodziły im to wszystko poprzez odpowiednią pielęgnację.

Jak dbać o włosy?

Budzisz się rano i idziesz pod prysznic. Myjesz włosy, a następnie poświęcasz sporo czasu na ich ułożenie i wysuszenie. Co z tego wynika? Niewiele, bo włosy zachowują się nieswornie, są matowe i oklapnięte. Na szczęście, aby doprowadzić je do pożądanego stanu, wystarczy poświęcić im nieco więcej uwagi, rozważnie wybierać farby do włosów i kosmetyki do stylizacji. Ani się obejrzysz, a w towarzystwie będą zachwycać!

Nie oczekuj zbyt wiele od szamponu

Oczywiście pierwszy krok to oczyszczanie. Wybierz łagodny szampon bez parabenów, najlepiej z tej samej linii, co pozostałe kosmetyki (ale nie jest to koniecznością!). Pamiętaj, że niezależnie od tego, jaki rodzaj tego produktu wybierzesz, nie ma sensu nastawiać się na spektakularne działanie. Szampon ma przede wszystkim usunąć zanieczyszczenia, nie zaburzając przy tym równowagi skóry głowy.

Odżywka to podstawa skutecznej pielęgnacji

O wiele ważniejsza, jeśli chodzi o funkcje nawilżające czy regenerujące, jest odżywka. Należy jej używać przy co drugim myciu, sporadycznie uzupełniając pielęgnację odpowiednią maską. Jedną i drugą warto spłukiwać chłodną wodą, ponieważ pomaga ona zamknąć łuski włosowe.

Jeszcze kilka szybkich porad

Warto też dodać, że włosy niszczą się od ciągnięcia czy tarcia. Dlatego tak istotne jest, aby dobrać odpowiednią szczotkę oraz aby po wyjściu spod prysznica nie wycierać ich zbyt intensywnie ręcznikiem, a jedynie lekko osuszyć.

Nie zapominaj, że również kosmetyki, jakich używasz mogą negatywnie wpływać na stan twoich włosów. Przede wszystkim chodzi o koloryzację. Wybierz sprawdzonego producenta, który daje ci też szeroką paletę wyboru. Warto zwrócić uwagę na przykład na kolory farb do włosów Garnier.

Na koniec przypominamy tylko, że poza wszystkimi wymienionymi czynnościami trzeba zadbać o odpowiednią dietę, bogatą w prowitaminę A i witaminy z grupy B. Życzymy, aby twoje włosy lśniły zdrowym blaskiem oraz aby ich układanie stało się dziecinnie łatwe!

Słowa kluczowe: