Wypad na narty do Francji? Będziesz zaskoczony naszymi propozycjami

T
11 listopada 2014, 13:36

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o wypadzie narciarskim - zobacz, gdzie warto byłoby zaszaleć poza granicami naszego kraju. Koszty są porównywalne, ale atrakcje jakie czekają na Ciebie we Francji trudno porównać z Czarną Górą, Krynicą, czy nawet Zakopanem.

Wypad na narty do Francji? Będziesz zaskoczony naszymi propozycjami

Popularne francuskie ośrodki narciarskie

Chamonix: wyjątkowe trasy narciarskie u stóp Mont Blac

Chamonix Mont-Blanc to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w tej części Francuskich Alp

Na miejscu możesz skorzystać z tras: biegowych, wędrówkowych i freeride'owych.

W zasadzie nie występują tutaj przerwy w dostępnie do śniegu, a to m.in. dzięki wysokiemu położeniu na poziomie ok. 2 tys. m n.p.m. Na miejscu znajdziesz w sumie około 400 kilometrów zróżnicowanych odcinków dla mniej oraz bardziej wymagających narciarzy i snowboardzistów.

Czy wiesz, że? | W Chamonix zorganizowano pierwsze zimowe Igrzyska Olimpijskie (1924r.).

La Plagne: 200 kilometrów zróżnicowanych tras

La Plagne został zagospodarowany głównie z myślą o snowboardzistach, ale z powodzeniem odnajdą się tutaj także doświadczeni narciarze. Warto podkreślić, że to jeden z niewielu ośrodków, w których doskonałe warunki utrzymują się tutaj od grudnia aż do połowy maja.

W skład La Plagne wchodzi w sumie 10 miejscowości; wszystkie połączono ze sobą nowoczesnymi wyciągami o dużej przepustowości.

Vars: dla początkujących i średniozaawansowanych

Vars to duży kompleks narciarski, na który składa się w sumie ponad 20 tras *, z czego większość to tewydzielone dla początkujących oraz średniozaawansowanych miłośników zimowego szaleństwa.

Optymalne warunki zjazdowe panują tutaj od grudnia do końca I kwartału.

* uwaga: dane zgodnie z informacjami podanymi w: Risoul-Vars na www.snowshow.pl.

Risoul: ze stoku zjedziesz z Polakami

Polacy, Francuzi, Węgrzy i Anglicy chętnie wybierają Risoul. Położony w południowej części kraju ośrodek to optymalne warunki dla początkujących i doświadczonych narciarzy, a przy tym atrakcyjne ceny i profesjonalnie oświetlone stoki nocą (ok. 70%).