We Wrocławiu posadzą 310 tys. drzew

T
21 października 2014, 11:57

Zielone płuca Wrocławia będą o wiele większe!

We Wrocławiu posadzą 310 tys. drzew

Urzędnicy zapowiedzieli właśnie, że do 2018 zostanie zasadzonych aż 310 tys. drzew! 30 tys. z nich pojawi się na ulicach, bulwarach, skwerach i zieleńcach. Ba, powstaną nawet trzy nowe parki! Reszta będzie rosnąć na 40 hektarach miejskich terenów leśnych.

Do wiosny przyszłego roku obsadzone zostaną okolice Odry. Magistrat porozumiał się z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej, co do uzupełnienia drzewostanu zniszczonego w trakcie modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego. – Pojawią się 1772 drzewa na bulwarach, promenadach, skwerach i ulicach przy Odrze. Łącznie, do roku 2017, ma tam być o 3000 drzew więcej niż teraz – mówi Krzysztof Działa (46 l.) z Zarządu Zieleni Miejskiej (ZZM).

Zazieleni się nie tylko nad Odrą. Drzewa pojawią się m.in. przy Lotniczej, Górniczej, Hutniczej, Odlanowskiej czy Żmigrodzkiej. Powstaną też trzy nowe parki: Avicenny przy cmentarzu Grabiszyńskim, Migdałowy na Klecinie i nienazwany jeszcze park przy Głównej na Stabłowicach. Dodatkowe 40 ha drzew zostanie posadzonych w lasach i parkach leśnych.

Źródło - Fakt.pl