When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Podróż w nieznane: egzotyczne kierunki czekają na odkrywców

T
6 października 2014, 12:17

Choć są atrakcyjnymi państwami, turystyczne szlaki na ich terenie są dopiero przecierane. W ich odkrywaniu opieka doświadczonego pilota jest niezbędna, a sprawna organizacja podróży jest równie ważna. Jakie kraje już teraz można bezpiecznie poznawać dzięki biurom turystycznym?

Podróż w nieznane: egzotyczne kierunki czekają na odkrywców

Egzotyka dla ambitnych

Egzotyczne wyprawy to nie tylko Kenia czy coraz modniejsza Tajlandia. To również te kraje, które nadal są postrzegane jako trudno dostępne i niebezpieczne dla turystów. Dla znanych organizatorów są one wielkim wyzwaniem, z kolei dla turystów tajemnicą, którą dzięki doświadczeniu innych mogą odkrywać w bezpieczny sposób. Z takich wycieczek znane jest biuro podróży Rainbow Tours, w którego ofercie nie brak nowatorskich kierunków. Wietnam, Kambodża czy Indie to kuszące kierunki, jednak nie tylko one czekają na ambitnych miłośników egzotyki. Gdzie można się wybrać w towarzystwie doświadczonych pilotów tego biura?

Kierunek: dzika Afryka

Jeszcze kilka lat temu Kenia była uznawana za kierunek nowatorski. Dziś organizacją wypraw na teren tego kraju zajmuje się wielu specjalistów z dziedziny turystyki, a kenijskie wybrzeża są jednym z najchętniej wybieranych miejsc na urlop. Ci organizatorzy, którzy myślą przyszłościowo, już teraz pracują nad upowszechnianiem turystyki w kolejnych państwach leżących na Czarnym Lądzie. Po Kenii szansę na sukces w turystycznej branży otrzymuje RPA, choć w kolejce do miana liderów w tej dziedzinie czekają już kolejne kraje. Namibia, Botswana czy Etiopia mogą się przecież pochwalić wyjątkowymi atrakcjami, które zasługują na lepsze poznanie.

Azjatycka przygoda: gdzie warto się wybrać?

Fenomenem w świecie turystyki staje się Azja. Na tym kontynencie nie brak państw, których nazwy przeciętnemu turyście praktycznie nic nie mówią. W ostatnich miesiącach popularnym kierunkiem stała się Gruzja, dzięki której docenione zostało piękno Zakaukazia. Efekt? Coraz częściej zaczynają się pojawiać propozycje zwiedzenia znacznie słabiej zagospodarowanego Azerbejdżanu. Skarbem tego kraju są nie tyle zabytkowe budowle, co piękne góry oraz wyjątkowe parki narodowe. Wspaniała przyroda i trudno dostępne zakątki intrygują i kuszą ambitnych turystów, dla których egzotyka to coś więcej niż kolejne tropikalne wyspy.

Egzotyczne podróże stają się coraz modniejsze. Dla jednych egzotyka to tropiki i plaże pełne słońca. Dla innych to dzikie zakątki świata. Tam, gdzie turystyka dopiero się rozwija, doświadczone biuro podróży staje się najcenniejszym sojusznikiem każdego globtrotera i z jego wsparcia warto skorzystać podczas wyprawy w nieznane.