When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Kotka przygarnęła trzy małe kaczuszki

T
29 września 2014, 17:00

Kocia mama, która właśnie urodziła trzy urocze kociątka, zaopiekowała się trzema kaczuszkami, które odepchnęła ich biologiczna mama.

Kotka przygarnęła trzy małe kaczuszki

Kotka urodziła trzy słodkie kociątka. Opiekowała się nimi bardzo troskliwie. Niemal w tym samym czasie w gospodarstwie wykluły się trzy śliczne, żółciutkie kaczuszki. Niestety, te maluchy nie miały tyle szczęścia. Ich mama ignorowała je, nie dopuszczała do siebie. Maluszkom groziła śmierć.

Wtedy stało się coś tak nieprawdopodobnego, że nikt nie mógł uwierzyć! Kiedy kocica zorientowała się, że kaczuszkami nikt się nie opiekuje, przygarnęła je. Od tego dnia traktuje je z taką samą miłością i troską, jak swoje kocięta. Kiedy któraś wydostanie się poza legowisko, natychmiast przenosi ją z powrotem. Jak? Jak to kotki mają w zwyczaju przenosić swoje młode, czyli w pyszczku! I robi to z niezwykła delikatnością. Poza tym dba, by żółte maleństwa nie marzły, przytula je do siebie i ogrzewa własnym ciałem. Kiedy ktoś podchodzi do legowiska zbyt blisko, obejmuje wszystkie swoje „dzieci" łapkami i ostrzega intruza.

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: