Ogród Jana Pawła II

T
26 września 2014, 11:27

W Inwałdzie pod Wadowicami na powierzchni ponad 3 hektarów powstało jedyne w Polsce żywe muzeum poświęcone papieżowi Polakowi.

Ogród Jana Pawła II

Do wykonania obrazu przedstawiającego postać papieża oraz dwóch bazylik – rzymskiej i wadowickiej – zużyto aż 20 tysięcy roślin i wiele ton kamieni, żwiru i kruszywa. Zdjęcia tego obrazu zrobiono z lotu ptaka, podczas lotu helikopterem.

Powstało w Polsce kolejne miejsce, w którym możemy zobaczyć, jak wielkim – a przy tym skromnym – człowiekiem był święty Jan Paweł II. Na samym środku ogrodu widnieje portret zamyślonego papieża wzorowany na zdjęciu Artura Mariego, jego osobistego fotografa. Obraz zajmuje aż 1,5 hektara.

Po lewej stronie papieża widnieje bazylika Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, a po prawej – św. Piotra w Watykanie. Wszystko zrobione jest z kamieni i roślin specjalnie wyselekcjonowanych według kolorów. Wokół głównego ogrodu zwiedzający mogą oglądać niezwykłe fotografie Jana Pawła II.

Wystawę otwiera zdjęcie ślubne rodziców Karola Wojtyły, a kończy zdjęcie z jego kanonizacji. Wędrując labiryntami alejek, możemy też przeczytać historie opisujące życie papieża. Pochodzą z książki „Kwiatki Jana Pawła II” Janusza Poniewierskiego i przedstawiają papieża jako człowieka z krwi i kości, obdarzonego m.in. ogromnym poczuciem humoru.

Oprócz stałych elementów, w ogrodzie będą się pojawiać wystawy dotyczące życia Jana Pawła II. Już teraz można jedną oglądać – to 9 rzeźb przedstawiających papieża w ważnych momentach jego życia. To żywe muzeum Jana Pawła II ma być dopełnieniem tego w rodzinnych Wadowicach. – Ogrody Jana Pawła to wspaniałe miejsce do kontemplacji życia świętego na łonie przyrody, w otoczeniu gór i błękitnego nieba. Zwiedzający już niebawem będą mogli podziwiać ogrody z powstającej wieży widokowej – zapowiada dumna Magdalena Ficek, koordynator ds. Ogrodu Jana Pawła II, który jest dziełem prywatnego przedsiębiorcy chcącego zachować anonimowość.

Źródło - Fakt.pl