When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Mini kiwi od naukowców

T
22 września 2014, 09:18

Naukowcy ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego stworzyli nową odmianę mini kiwi. Trafiła ona do masowej produkcji i już można ją kupić w polskich sklepach.

Mini kiwi od naukowców

Polskie mini kiwi, o nazwie „Bingo", mogło powstać dzięki współpracy naukowców z trzech wydziałów warszawskiego SGGW: Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, a także sadownika. Nowa odmiana popularnego owocu już trafiła do polskich marketów.

– Sprzedaż w sklepach i na rynkach hurtowych polskiej odmiany nowych owoców, to szansa, aby konsumenci zapoznali się z ich smakiem i możliwościami wykorzystania w codziennym żywieniu. Liczymy, że jeśli przypadną do gustu, w przyszłym roku będą ich ponownie poszukiwać na sklepowych półkach. Wysokie wartości biologiczne i ciekawy smak owoców sprawiają, że będą one stanowić wartościowe poszerzenie dotychczasowej oferty na naszym rynku – mówi jeden z twórców prof. dr hab. Piotr Latocha.

Atutem hodowli jest prosty sposób plantacji i potencjalny duży zysk. Z 1 ha uprawy można zarobić nawet 250 tys. złotych! Owoc ma, również duże walory zdrowotne. Jest bogate w witaminę C, luteinę, polifenole oraz enzym proteolityczny.

Źródło - www.fakt.pl

Słowa kluczowe: