Mini kiwi od naukowców

T
22 września 2014, 09:18

Naukowcy ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego stworzyli nową odmianę mini kiwi. Trafiła ona do masowej produkcji i już można ją kupić w polskich sklepach.

Mini kiwi od naukowców

Polskie mini kiwi, o nazwie „Bingo", mogło powstać dzięki współpracy naukowców z trzech wydziałów warszawskiego SGGW: Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, a także sadownika. Nowa odmiana popularnego owocu już trafiła do polskich marketów.

– Sprzedaż w sklepach i na rynkach hurtowych polskiej odmiany nowych owoców, to szansa, aby konsumenci zapoznali się z ich smakiem i możliwościami wykorzystania w codziennym żywieniu. Liczymy, że jeśli przypadną do gustu, w przyszłym roku będą ich ponownie poszukiwać na sklepowych półkach. Wysokie wartości biologiczne i ciekawy smak owoców sprawiają, że będą one stanowić wartościowe poszerzenie dotychczasowej oferty na naszym rynku – mówi jeden z twórców prof. dr hab. Piotr Latocha.

Atutem hodowli jest prosty sposób plantacji i potencjalny duży zysk. Z 1 ha uprawy można zarobić nawet 250 tys. złotych! Owoc ma, również duże walory zdrowotne. Jest bogate w witaminę C, luteinę, polifenole oraz enzym proteolityczny.

Źródło - www.fakt.pl

Słowa kluczowe: