When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Więcej zieleni w Krakowie

T
2 września 2014, 11:41

Jeśli krakowscy politycy spełnią wszystkie swoje obietnice, to nasze miasto doczeka się nowych terenów zielonych. Będą to: parki Zakrzówek i Jalu Kurka oraz Ogrody Łobzów.

Więcej zieleni w Krakowie

Radny Grzegorz Stawowy walczy o utworzenie, na styku Młynówki Królewskiej i ul. Podchorążych, Ogrodów Łobzów. Na prawie dwóch hektarach mają powstać alejki spacerowe, siłownia, place zabaw, ścianki wspinaczkowe, boiska i minikorty. Całość ma kosztować około 2 mln złotych. Przetarg na wykonawcę pierwszego etapu prac został już rozstrzygnięty.

Nie tak dawno pisaliśmy o planie powstania w rejonie Zakrzówka parku. Chcą tego radni PO i PiS. Radni z Platformy Obywatelskiej chcą, aby do 2018 roku urzędnicy miejscy wykupili, znajdujące się teraz w prywatnych rękach, działki wokół Zakrzówka. Prezydent Jacek Majchrowski powiedział, że rozmowy w tej sprawie toczą się już od dłuższego czasu.

Trzecim terenem jest park Jalu Kurka, położony za pałacem Tarnowskich, przy ul. Szlak. Teren ten wciąż należy do zgromadzenia księży salwatorianów. Miasto chce przejąć park, jednak do podpisania umów na razie nie doszło. Jacek Majchrowski twierdzi, że jest zgoda księży i jeszcze w tym roku podpisane zostaną stosowne dokumenty.

Źródło - Fakt.pl