Ebola groźniejsza, niż zakładano?

T
28 sierpnia 2014, 15:57

Każdego dnia rośnie prawdopodobieństwo, że epidemia wirusa Ebola przeniesie się na inne kraje.

Ebola groźniejsza, niż zakładano?

Według dyrektora amerykańskiego Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom, dr Toma Friedena wirus jest groźniejszy niż na początku zakładano!

Pomimo faktu, że eksperymentalne leczenie Eboli przynosi pozytywne efekty, wciąż nie można powiedzieć, że sytuacja została opanowana. Od momentu kiedy wirus pojawił się w kilku państwach Afryki Zachodniej odnotowano 1400 przypadków śmiertelnych, a kolejnych 2600 osób jest zarażonych.

W wywiadzie dla CNN, dyrektor amerykańskiego Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom, doktor Tom Frieden stwierdził, że sytuacja może się pogorszyć. - Z epidemią wywołaną przez wirus Ebola jest jeszcze gorzej, niż się obawiano - wyznał w środę. Według niego najważniejsza w tym wszystkim jest współpraca. – Im szybciej świat się zjednoczy, żeby pomóc Liberii i zachodnim Afrykańczykom, tym będzie bezpieczniej – dodał. Jeśli do tego nie dojdzie jest duże zagrożenie, że wirus przeniesie się do innych państwa.

Ponadto według doktora Toma Friedena wciąż trudno jest oszacować prawdziwy wymiar Eboli. Wszystko dlatego, ze dużo przypadków nie zostało jeszcze wykrytych. Do głównych objawów choroby należą: wysoka gorączka, krwotoki zewnętrze jak i wewnętrzne, a następnie pojawiają się biegunka i często wymioty. Wirus łatwo się przenosi z jednego organizmu na drugi. W 90 proc. przypadków zarażeń Ebolą kończy się śmiercią.

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: