When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Powódź i ulewy w Bangladeszu.

T
28 sierpnia 2014, 11:36

Tysiące ludzi musiało opuścić swoje domy. Ewakuowanych zostało ponad 300 szkół.

Powódź i ulewy w Bangladeszu.

Służby zarządzania kryzysowego w Dhaka, stolicy Bangladeszu, informują, że klęska żywiołowa dotknęła ponad 74 tys. obywateli. Ludzie zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów, skutkiem czego liczba bezdomnych drastycznie wzrosła do kilku tysięcy. Lokalne media nie informują o ofiarach śmiertelnych.

W mieście Bogra, oddalonym o 180 km od Dhaka, ulice zamieniły się w rzeki. Mieszkańcy budują na niezalanych terenach prowizoryczne domy.

W całym kraju woda pokryła ponad 40,000 ha gruntów rolnych. Najgorzej jest na północy Bangladeszu. Mieszkańcy znaleźli się w trudnej sytuacji. Ich zmartwieniem, oprócz zalanych domów, jest to, czy wystarczy im środków do życia.

W ostatnich dniach w Bangladeszu padał jednostajny, monsunowy deszcz. Największa rzeka przepływająca przez kraj, Brahmaputra, nie pomieściła tak dużej ilości wody.

Specjaliści do prognozowania powodzi w Centrum Ostrzegania Kryzysowego ostrzegają, że sytuacja może się pogorszyć jeśli we wrześniu będzie dominować deszczowa pogoda.

Źródło - losyziemi.pl

Słowa kluczowe: