When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Alarm w Komornikach. Wyciek chemikaliów

T
5 sierpnia 2014, 13:04

Wyciek chemikaliów w Komornikach w gminie Kleszczewo w Wielkopolsce. Siedem zastępów straży pożarnej, w tym jednostka ratownictwa chemicznego, zabezpiecza teren składowiska odpadów chemicznych. Strażacy dostali informację o dziwnym odorze wyczuwalnym w okolicach magazynu.

Alarm w Komornikach. Wyciek chemikaliów

- Jest to hala o powierzchni 800 m kw. całkowicie zapełniona beczkami. To może być 500-600 ton tych substancji. Jest to substancja niebezpieczna, nasze przyrządy pomiarowe stwierdziły, że to mogą to być substancje pochodne chlorowców. To są mieszaniny rożnych substancji, które szczególnie przy wdychaniu są niebezpieczne dla człowieka. Podobnych beczek w magazynie są setki - wyjaśnił kapitan Kamil Witoszko.

Teren został już zabezpieczony przez strażaków. Nieszczelna beczka została umieszczona w specjalnym pojemniku. Na miejscu jest właściciel magazynu. Mężczyzna stwierdził, że wynajął budynek i nie wiedział co, jest w nim przechowywane. Teraz służby starają się skontaktować z najemcą hali.

Źródło - wiadomosci.onet.pl