When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Błyskawice zaatakowały plażę w Kalifornii

T
29 lipca 2014, 14:00

Na kalifornijskiej plaży Venice Beach uderzyły niespodziewane wyładowania atmosferyczne. Wiadomo o przynajmniej czterech piorunach, które uderzyły w plażę, na której znajdowało się około 20 tysięcy osób.

Błyskawice zaatakowały plażę w Kalifornii

Całe zdarzenie miało miejsce w ciągu dnia i według świadków, feralny piorun, który zabił człowieka uderzył, gdy widać było jeszcze Słońce. Burza, która spowodowała to zamieszanie zerwała się nagle i w ciągu 15 minut było już po wszystkim. Jej ostateczny bilans to jedna osoba zabita (20-letni mężczyzna, który podczas uderzenia pioruna przebywał w wodzie) oraz 13 osób rannych.

Amerykański klimatolog Bill Patzert z NASA Jet Propulsion Laboratory, powiedział, że to, co stało się w południowej Kalifornii trzeba nazwać ekstremalnie rzadkim zjawiskiem. Wystąpiło ono ze względu na system wysokiego ciśnienia, który zassał masy ciepłego i wilgotnego powietrza z Zatoki Kalifornijskiej i Meksyku.

Źródło- ZNZ