When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Kąpiel w Wiśle może cię zabić!

T
29 lipca 2014, 11:06

Groźne bakterie i pasożyty, a do tego silne prądy i nieregularne dno! Mimo tych zagrożeń warszawiacy w upały nadal wchodzą do Wisły. Uwaga! Pod żadnym pozorem nie wolno tego robić. Sanepid ostrzega: kąpiel w rzece może skończyć się naprawdę tragicznie.

Kąpiel w Wiśle może cię zabić!

Fala upałów mocno daje się we znaki mieszkańcom stolicy. Nic więc dziwnego, że brzegi i plaże nad Wisłą tętnią życiem. Niestety, wciąż przybywa ludzi, którzy za wszelką cenę próbują się jakoś ochłodzić poprzez kąpiele w fontannach i właśnie w rzece. Eksperci jednak ostrzegają, że to może się zakończyć tragicznie. Zatrucie pokarmowe lub wysypka, przewlekłe choroby skóry lub nawet utonięcie! Oto, co może nam się przytrafić.

– Na rzece nie ma ani jednego kąpieliska, dlatego badania stanu zanieczyszczenia wody nie są przeprowadzane – wyjaśniają pracownicy sanepidu.

– W Wiśle mogą znajdować się bakterie typu coli, bakterie kałowe, enterokoki, gronkowce, paciorkowce odkałowe, liczne pasożyty oraz alergeny i patogeny skórne – wylicza Joanna Narożniak z mazowieckiej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Dodatkowo należy pamiętać, że Wisła ma nieuregulowane dno i wiele zdradliwych prądów, które mogą wciągnąć nawet doświadczonego pływaka. Dlatego stanowczo odradzamy kąpiele w rzece!

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: