When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Chiński miasto Yumen zostało zamknięte z powodu dżumy

T
24 lipca 2014, 16:33

W północno-zachodniej prowincji Gansu Chiny Yumen miasta było zamknięte do kwarantanny, a także wszystkich 100 tysięcy mieszkańców. Stało się to, gdy jeden z mieszkańców zmarł z powodu dżumy płucnej.

Chiński miasto Yumen zostało zamknięte z powodu dżumy

Wszystkie wyjścia z miasta zostały zablokowane w zeszłym tygodniu. Kwarantanna zostaną zniesione, gdy przez dziewięć dni nie będzie nowych przepadków dżumy. Według agencji Reutersa, pod specjalnym nadzorem lekarzy jest 151 osób, które miały bezpośredni kontakt z ofiarą zarazy. Nie zaobserwowano dotychczas u nich oznak infekcji.

Wiadomo, że ofiara to, 38-letni mężczyzna, i zaraził się przez gryzonia, którego złapał jego pies. Jest to zwierze o polskiej nazwie świszcz (Marmota monax). Podejrzewa się, że choroba pochodziła właśnie od niego. Chory w szpitalu był tylko dwa dni po wystąpieniu gorączki, gdy było już za późno, zmarł 16 lipca.

Obecnie oprócz kwarantanny władze miejskie przeznaczyły milion juanów na akcję profilaktycznych szczepień ludności. Okazuje się, że na rynku jest dostępna szczepionka przeciw dżumie, która zawiera bakterie zabite formaliną. Producent twierdzi, że potwierdzono jej skuteczność w postaci dymieniczej dżumy.

Źródło - ZNZ

Słowa kluczowe: