When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Wrocław: plaża w samym centrum miasta!

T
22 lipca 2014, 10:54

Już w najbliższy czwartek na pl. Solnym powstanie plaża, która co roku towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu T-Mobile Nowe Horyzonty. Atrakcji nie zabraknie zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Wrocław: plaża w samym centrum miasta!

Ta plaża będzie miejscem wytchnienia dla gości festiwalowych oraz samych wrocławian! Będzie można napić się kawy i zimnych napojów, wylegiwać się na leżakach oraz poślizgać się na desce. Powstanie bowiem specjalny tor wodny, gdzie będzie można uprawiać tzw. skimboarding. Plaża będzie czynna od czwartku do 3 sierpnia, codziennie w godz. 10-20.

Podczas XIV edycji Nowych Horyzontów pokazanych zostanie 365 filmów: 199 pełnometrażowych, 5 będzie miało swoją światową premierę i aż 20 pochodzi z festiwalu w Cannes. Produkcje będą rywalizować w poszczególnych konkursach: Międzynarodowy Konkurs Filmowy, Międzynarodowy Konkurs Filmów o Sztuce, Panoramie. Pojawią się też nowe sekcje: Ale kino+ - pokaz dzieł twórców o światowej sławie, docenianych na międzynarodowych festiwalach oraz Powiększenie – prezentacja filmów wrocławskich reżyserów. Wydarzeniem będzie przegląd nowego kina Grecji, w której mimo kryzysu nadal powstają doceniane na świecie produkcje.

Nowe Horyzonty to nie tylko przegląd filmów. To także spotkania literackie, przedstawienia teatru Ad Spectatores, wystawa plakatów teatralnych i filmowych, przedsięwzięcia artystyczne „Good Morning” i „Midnight Show II”, możliwość wypożyczenia książek w bibliotece festiwalowej czy zabawa w festiwalowym klubie w Arsenale. Seanse będą odbywały się w kinie Nowe Horyzonty oraz na wrocławskim Rynku. Po raz dziewiąty gospodarzem wydarzenia jest miasto Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016.

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: