Wrocław: plaża w samym centrum miasta!

T
22 lipca 2014, 10:54

Już w najbliższy czwartek na pl. Solnym powstanie plaża, która co roku towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu T-Mobile Nowe Horyzonty. Atrakcji nie zabraknie zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Wrocław: plaża w samym centrum miasta!

Ta plaża będzie miejscem wytchnienia dla gości festiwalowych oraz samych wrocławian! Będzie można napić się kawy i zimnych napojów, wylegiwać się na leżakach oraz poślizgać się na desce. Powstanie bowiem specjalny tor wodny, gdzie będzie można uprawiać tzw. skimboarding. Plaża będzie czynna od czwartku do 3 sierpnia, codziennie w godz. 10-20.

Podczas XIV edycji Nowych Horyzontów pokazanych zostanie 365 filmów: 199 pełnometrażowych, 5 będzie miało swoją światową premierę i aż 20 pochodzi z festiwalu w Cannes. Produkcje będą rywalizować w poszczególnych konkursach: Międzynarodowy Konkurs Filmowy, Międzynarodowy Konkurs Filmów o Sztuce, Panoramie. Pojawią się też nowe sekcje: Ale kino+ - pokaz dzieł twórców o światowej sławie, docenianych na międzynarodowych festiwalach oraz Powiększenie – prezentacja filmów wrocławskich reżyserów. Wydarzeniem będzie przegląd nowego kina Grecji, w której mimo kryzysu nadal powstają doceniane na świecie produkcje.

Nowe Horyzonty to nie tylko przegląd filmów. To także spotkania literackie, przedstawienia teatru Ad Spectatores, wystawa plakatów teatralnych i filmowych, przedsięwzięcia artystyczne „Good Morning” i „Midnight Show II”, możliwość wypożyczenia książek w bibliotece festiwalowej czy zabawa w festiwalowym klubie w Arsenale. Seanse będą odbywały się w kinie Nowe Horyzonty oraz na wrocławskim Rynku. Po raz dziewiąty gospodarzem wydarzenia jest miasto Wrocław - Europejska Stolica Kultury 2016.

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: