When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Koktajl owocowy, który pomoże złagodzić sezonowe alergie

T
14 czerwca 2016, 17:02

Sezonowe alergie zatruwają życie milionów ludzi. Na szczęście pojawił się smaczny i pożywny sposób, który pomoże pozbyć się objawów alergii.

Koktajl owocowy, który pomoże złagodzić sezonowe alergie

Nowo opracowana receptura napoju na bazie świeżych owoców, łączy ze sobą właściwości leków przeciwhistaminowych i związków przeciwzapalnych.

Aby sporządzić miksturę, należy przygotować obrany kawałek świeżego imbiru wielkości kciuka, pół cytryny ze skórką, jedno jabłko i kawałek ananasa. Składniki te wrzucamy razem do blendera i miksujemy do otrzymania jednolitej konsystencji. Taki koktajl owocowy bogaty jest w witaminę C, która pozwala osłabić odpowiedź immunologiczną organizmu i zmniejszyć objawy alergii.

Sok powinno się pić raz dziennie rano w okresie nasilonego kwitnienia roślin (marzec-wrzesień). W przypadku pogorszenia stanu zdrowia, sok można pić przez cały dzień. Dla alergików najkorzystniej jest rozpocząć kurację jeszcze przed sezonem pylenia.

Koktajl owocowy, który pomoże złagodzić sezonowe alergie

Witamina C to silny przeciwutleniacz. Kontroluje ona pracę układu odpornościowego. Dlatego ten koktajl owocowy pomaga organizmowi naturalnie poradzić sobie z alergią, a nie ślepo tłumić objawy. Dodatkowo taką miksturę łatwo jest przyrzadzić w domu.

W medycynie ludowej za środek przeciwko sezonowej alergii uważa się również miód (łyżkę miodu powinno się spożywać w godzinach porannych), czy herbata rumiankowa z cytryną. Przekrwienie błony śluzowej nosa pomoże nam złagodzić herbatka miętowa. Należy jednak zawsze pamiętać, że często za występujące objawy uczulenia odpowiedzialna jest alergia pokarmowa. W takim wypadku podane powyżej naturalne środki lecznicze mogą tylko pogorszyć stan chorego.

Źródło - tylkomedycyna.pl