Koktajl owocowy, który pomoże złagodzić sezonowe alergie

T
14 czerwca 2016, 17:02

Sezonowe alergie zatruwają życie milionów ludzi. Na szczęście pojawił się smaczny i pożywny sposób, który pomoże pozbyć się objawów alergii.

Koktajl owocowy, który pomoże złagodzić sezonowe alergie

Nowo opracowana receptura napoju na bazie świeżych owoców, łączy ze sobą właściwości leków przeciwhistaminowych i związków przeciwzapalnych.

Aby sporządzić miksturę, należy przygotować obrany kawałek świeżego imbiru wielkości kciuka, pół cytryny ze skórką, jedno jabłko i kawałek ananasa. Składniki te wrzucamy razem do blendera i miksujemy do otrzymania jednolitej konsystencji. Taki koktajl owocowy bogaty jest w witaminę C, która pozwala osłabić odpowiedź immunologiczną organizmu i zmniejszyć objawy alergii.

Sok powinno się pić raz dziennie rano w okresie nasilonego kwitnienia roślin (marzec-wrzesień). W przypadku pogorszenia stanu zdrowia, sok można pić przez cały dzień. Dla alergików najkorzystniej jest rozpocząć kurację jeszcze przed sezonem pylenia.

Koktajl owocowy, który pomoże złagodzić sezonowe alergie

Witamina C to silny przeciwutleniacz. Kontroluje ona pracę układu odpornościowego. Dlatego ten koktajl owocowy pomaga organizmowi naturalnie poradzić sobie z alergią, a nie ślepo tłumić objawy. Dodatkowo taką miksturę łatwo jest przyrzadzić w domu.

W medycynie ludowej za środek przeciwko sezonowej alergii uważa się również miód (łyżkę miodu powinno się spożywać w godzinach porannych), czy herbata rumiankowa z cytryną. Przekrwienie błony śluzowej nosa pomoże nam złagodzić herbatka miętowa. Należy jednak zawsze pamiętać, że często za występujące objawy uczulenia odpowiedzialna jest alergia pokarmowa. W takim wypadku podane powyżej naturalne środki lecznicze mogą tylko pogorszyć stan chorego.

Źródło - tylkomedycyna.pl