When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Żywność fast food źle wpływa na nasze DNA, zdrowie i następne pokolenia

T
11 lipca 2014, 13:59

Nie od dziś wiadomo, że śmieciowa żywność zawiera zbyt duże ilości soli, tłuszczu i cukru, co nie jest zdrowe dla naszego organizmu.

Żywność fast food źle wpływa na nasze DNA, zdrowie i następne pokolenia

Jednak naukowcy właśnie odkryli kolejny powód, dla którego powinniśmy trzymać się z daleka od żywności fast food. Chodzi nie tylko o wpływ takiej diety na nasze zdrowie, ale również na nasze DNA oraz następne pokolenia.

Regularne spożywanie żywności typu fast food może pozostawić swój ślad na naszym DNA. Człowiek staje się bardziej podatny na choroby zapalne, infekcje, alergie i wzrasta ryzyko zachorowania na raka. Co gorsza, zmiany w naszym DNA są następnie przekazywane na przyszłe pokolenia. Tego odkrycia dokonali naukowcy z National Institute of Allergy and Infectious Diseases w Maryland.

Przeprowadzone badania sugerują, że zmiany w żywieniu mogą zmienić na stałe równowagę bakterii w jelitach i osłabić układ odpornościowy. Uczeni wyjaśniają, że dieta Zachodnia jest szczególnie zła i może zachwiać system immunologiczny a nawet doprowadzić do większej liczby osób cierpiących z powodu chorób autoimmunologicznych.

Źródło - tylkomedycyna.pl