When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Pekin jest jak trucizna. Zabiera jedną czwartą życia

T
17 czerwca 2014, 13:28

Pierwszy raz zbadano w Chinach wpływ zatrutego powietrza na wydajność w pracy. Efekt poraża. Jedną czwartą życia mieszkańcy Pekinu spędzają chorując.

Pekin jest jak trucizna. Zabiera jedną czwartą życia

Przeciętny mieszkaniec Pekinu w wieku 18 lat ma jeszcze przed sobą 40 lat względnie zdrowego życia, przy czym żyć będzie do 80,2 lat. Dla kobiet wynik jest o dwa lata gorszy ale żyć będą dłużej, bo do 84,5 lat. Cztery dodatkowe lata będą zmagać się z życiem naznaczonym chorobami.

Dla stolicy określono uznawany przez WHO wskaźnik długości życia HALE (health-adju­sted life expectancy). Nie jest dobrze - stwierdził Den Ying, szef miejscowego Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom.

W krajach Europy Zachodniej choroby wyłączają kobiety z normalnego życia średnio na 10 lat, w Kanadzie na 7 lat ale w Chinach już na 18. Najczęstsze przypadłości pekińczyków to złośliwe nowotwory, artretyzm, choroby serca, cukrzyca i nadciśnienie.

Źródło - sfora.pl