When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Wrocław: małe lemury w zoo

T
13 czerwca 2014, 11:17

W zoo pojawiły śliczne słodziaki. W tym roku prym wiodą lemury. Aż pięć różnych gatunków tych zwierzaków doczekało się potomstwa. Maleństwa można już podziwiać we wrocławskim ogrodzie.

Wrocław: małe lemury w zoo

Co roku w ogrodzie rodzi się wiele młodych, w tym sezonie radość odwiedzającym sprawiły lemury. Spośród 6 gatunków, przychówki pojawiły się u pięciu z nich. Po jednym młodym u lemurów alaotrańskich oraz lemurków myszatych, 3 w stadzie wari rudych, 4 lemury katta i aż 5 w grupie wari czarno–białych.

Szczególną uwagę należy poświęcić tym ostatnim, gdyż matkami zostały dwie samice – najstarsza i najmłodsza w stadzie. Tammy licząca sobie 21 lat nie podejmuje się opieki nad potomstwem. W tych obowiązkach z zaangażowaniem zastępuje ją p. Andrzej Miozga, kierownik Sekcji Małych Ssaków. Na sztucznym odchowie przebywają obecnie 3 młode. Natomiast Natalka, która pierwszy raz wydała na świat potomstwo, świetnie spisuje się w roli matki. Fakt, ten cieszy tym bardziej, że jest to samica, którą opiekował się właśnie pan Andrzej, nazywany przez współpracowników ogrodowa mamka. – Dzięki jego doświadczeniu młoda samica po kilkumiesięcznym okresie sztucznego odchowu, została połączona ze stadem i jak można zaobserwować jest jego pełnowartościowym członkiem – opowiada Monika Kownacka z zoo.

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: