Wrocław: małe lemury w zoo

T
13 czerwca 2014, 11:17

W zoo pojawiły śliczne słodziaki. W tym roku prym wiodą lemury. Aż pięć różnych gatunków tych zwierzaków doczekało się potomstwa. Maleństwa można już podziwiać we wrocławskim ogrodzie.

Wrocław: małe lemury w zoo

Co roku w ogrodzie rodzi się wiele młodych, w tym sezonie radość odwiedzającym sprawiły lemury. Spośród 6 gatunków, przychówki pojawiły się u pięciu z nich. Po jednym młodym u lemurów alaotrańskich oraz lemurków myszatych, 3 w stadzie wari rudych, 4 lemury katta i aż 5 w grupie wari czarno–białych.

Szczególną uwagę należy poświęcić tym ostatnim, gdyż matkami zostały dwie samice – najstarsza i najmłodsza w stadzie. Tammy licząca sobie 21 lat nie podejmuje się opieki nad potomstwem. W tych obowiązkach z zaangażowaniem zastępuje ją p. Andrzej Miozga, kierownik Sekcji Małych Ssaków. Na sztucznym odchowie przebywają obecnie 3 młode. Natomiast Natalka, która pierwszy raz wydała na świat potomstwo, świetnie spisuje się w roli matki. Fakt, ten cieszy tym bardziej, że jest to samica, którą opiekował się właśnie pan Andrzej, nazywany przez współpracowników ogrodowa mamka. – Dzięki jego doświadczeniu młoda samica po kilkumiesięcznym okresie sztucznego odchowu, została połączona ze stadem i jak można zaobserwować jest jego pełnowartościowym członkiem – opowiada Monika Kownacka z zoo.

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: