When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Krakowski Festiwal Kolorów

T
12 czerwca 2014, 10:57

Festiwal Kolorów odwiedził w tym roku Kraków.Setki krakowian przyjechały na błonia pod Zabierzowem, aby sypać się kolorowym proszkiem i tańczyć przy muzyce na żywo

Krakowski Festiwal Kolorów

Ta cykliczna impreza nawiązuje do hinduskiego święta Holi. W jej trakcie ludzie obrzucają się kolorowym proszkiem stworzonym z naturalnych składników. Ma to symbolizować odrzucenie wszelkich złości oraz zmianę pór roku. Wszyscy uczestnicy odliczyli do dziesięciu, a później w jednej chwili znaleźli się w kolorowym pyle.

Miejsce dla Festiwalu Kolorów przygotowano na 5-hektarowych zabierzowskich błoniach. Zlokalizowane zaledwie 11 km od centrum Krakowa szybko wypełniły się młodymi ludźmi żądnymi dobrej zabawy.

Kolory Holi to nic innego jak stworzony z naturalnych składników kolorowy puder uzyskany z roślin rosnących w Indiach. Podczas festiwalu wyrzuca się kolory do góry, tworząc ogromną, rozpościerającą się nad tłumem tęczę kolorów.

Źródło - Fakt.pl