USA: silny wiatr zdmuchnął pociąg z wagonami

T
6 czerwca 2014, 12:37

W amerykańskim stanie Wisconsin doszło do wypadku kolejowego – 52 wagony spółki Union Pacific Railroad zostały zdmuchnięte z torów przez szalejący huragan.

USA: silny wiatr zdmuchnął pociąg z wagonami

Wykolejony skład w chwili wypadku stał na torach niedługo po awaryjnym hamowaniu. – Na szczęście nikt nie został ranny – potwierdził rzecznik spółki.

- Do wypadku doszło w środę wczesnym popołudniem, około 12.30 nieopodal miejscowości Willis w hrabstwie Brown - precyzował Davis. Wyjaśnił, że huraganowe podmuchy wiatru zepchnęły z torów 52 tendry (wagony towarowe na węgiel).

- Wagony zostały po prostu zdmuchnięte z torów – opowiadał Mark Davis, rzecznik spółki kolejowej Union Pacific Railroad, będącej właścicielem pociągu. – Na szczęście nikt nie został ranny – przyznał rzecznik.

Zdarzenie miało miejsce na wysokości skrzyżowania torów kolejowych z biegnącą od miasteczka drogą nr 150. Pociąg jechał z ładunkiem z Arkansas do Wyoming, a na wysokości miasteczka Willis stanął po awaryjnym hamowaniu.

Decyzję o użyciu hamulca bezpieczeństwa podjął kierownik pociągu. Miał on obawy przed wjechaniem prosto w huragan, szalejący w okolicy.

Źródło - losyziemi.pl

Słowa kluczowe: