When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

USA: silny wiatr zdmuchnął pociąg z wagonami

T
6 czerwca 2014, 12:37

W amerykańskim stanie Wisconsin doszło do wypadku kolejowego – 52 wagony spółki Union Pacific Railroad zostały zdmuchnięte z torów przez szalejący huragan.

USA: silny wiatr zdmuchnął pociąg z wagonami

Wykolejony skład w chwili wypadku stał na torach niedługo po awaryjnym hamowaniu. – Na szczęście nikt nie został ranny – potwierdził rzecznik spółki.

- Do wypadku doszło w środę wczesnym popołudniem, około 12.30 nieopodal miejscowości Willis w hrabstwie Brown - precyzował Davis. Wyjaśnił, że huraganowe podmuchy wiatru zepchnęły z torów 52 tendry (wagony towarowe na węgiel).

- Wagony zostały po prostu zdmuchnięte z torów – opowiadał Mark Davis, rzecznik spółki kolejowej Union Pacific Railroad, będącej właścicielem pociągu. – Na szczęście nikt nie został ranny – przyznał rzecznik.

Zdarzenie miało miejsce na wysokości skrzyżowania torów kolejowych z biegnącą od miasteczka drogą nr 150. Pociąg jechał z ładunkiem z Arkansas do Wyoming, a na wysokości miasteczka Willis stanął po awaryjnym hamowaniu.

Decyzję o użyciu hamulca bezpieczeństwa podjął kierownik pociągu. Miał on obawy przed wjechaniem prosto w huragan, szalejący w okolicy.

Źródło - losyziemi.pl

Słowa kluczowe: