When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

​USA: silny wiatr zdmuchnął pociąg z wagonami

T
30 listopada -0001, 00:00

W amerykańskim stanie Wisconsin doszło do wypadku kolejowego – 52 wagony zostały zdmuchnięte z torów przez szalejący huragan.

​USA: silny wiatr zdmuchnął pociąg z wagonami

Wykolejony skład w chwili wypadku stał na torach niedługo po awaryjnym hamowaniu. – Na szczęście nikt nie został ranny – potwierdził rzecznik spółki Union Pacific Railroad.

- Do wypadku doszło w środę wczesnym popołudniem, około 12.30 nieopodal miejscowości Willis w hrabstwie Brown - precyzował Davis. Wyjaśnił, że huraganowe podmuchy wiatru zepchnęły z torów 52 tendry (wagony towarowe na węgiel).

Zdarzenie miało miejsce na wysokości skrzyżowania torów kolejowych z biegnącą od miasteczka drogą nr 150. Pociąg jechał z ładunkiem z Arkansas do Wyoming, a na wysokości miasteczka Willis stanął po awaryjnym hamowaniu.

Decyzję o użyciu hamulca bezpieczeństwa podjął kierownik pociągu. Miał on obawy przed wjechaniem prosto w huragan, szalejący w okolicy.

Źródło - losyziemi.pl

Słowa kluczowe: