Plaża miejska w Poznaniu znów działa

T
22 maja 2014, 17:35

Od środy niemal w centrum Poznania działa plaża miejska! Z atrakcji będzie można skorzystać do końca wakacji

Plaża miejska w Poznaniu znów działa

Już po raz trzeci na nabrzeżu Warty, między mostem św. Rocha i mostem Bolesława Chrobrego, ruszyła plaża miejska. Sąsiadująca z mobilnym centrum kultury i sztuki KontenerART, ma szansę stać się idealną atrakcją na nadciągające, upalne lato.

Tym razem na nabrzeżu Warty wylądowało 700 ton piasku. – W tym roku udało nam się załatwić także pogodę, od kilku dni już jest słońce. Mam nadzieję, że piasek, słońce i dobre humory, pozwolą mieszkańcom dobrze ten czas spędzać – mówił podczas oficjalnego otwarcia wiceprezydent Poznania Tomasz Kayser. Życzył przy tym znakomitej zabawy i jak najczęstszego zdejmowania krawatów i niewygodnego obuwia. Po chwili sam tak zresztą uczynił i pozbył się krawata.

Pierwszemu dniu działania miejskiej plaży towarzyszyły też zawody skimboardowe, czyli jazda na desce ślizgającej się na płytkiej wodzie. – Bardzo się cieszę, że parlament studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zorganizował te zawody w dyscyplinie, która jeszcze nie jest najmodniejszą w Polsce, ale ma szansę taką się stać – twierdził prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego Maciej Żukowski.

Mieszkańcy znajdą też bardziej tradycyjne atrakcje. Na plaży można grać w badmintona, frisbee i siatkówkę plażową, a stosowny sprzęt można wypożyczyć na miejscu. W wypoczynku pomogą też leżaki i hamaki, a przed palącym słońcem można schronić się pod parasolami.

Słowa kluczowe: