When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Plaża miejska w Poznaniu znów działa

T
22 maja 2014, 17:35

Od środy niemal w centrum Poznania działa plaża miejska! Z atrakcji będzie można skorzystać do końca wakacji

Plaża miejska w Poznaniu znów działa

Już po raz trzeci na nabrzeżu Warty, między mostem św. Rocha i mostem Bolesława Chrobrego, ruszyła plaża miejska. Sąsiadująca z mobilnym centrum kultury i sztuki KontenerART, ma szansę stać się idealną atrakcją na nadciągające, upalne lato.

Tym razem na nabrzeżu Warty wylądowało 700 ton piasku. – W tym roku udało nam się załatwić także pogodę, od kilku dni już jest słońce. Mam nadzieję, że piasek, słońce i dobre humory, pozwolą mieszkańcom dobrze ten czas spędzać – mówił podczas oficjalnego otwarcia wiceprezydent Poznania Tomasz Kayser. Życzył przy tym znakomitej zabawy i jak najczęstszego zdejmowania krawatów i niewygodnego obuwia. Po chwili sam tak zresztą uczynił i pozbył się krawata.

Pierwszemu dniu działania miejskiej plaży towarzyszyły też zawody skimboardowe, czyli jazda na desce ślizgającej się na płytkiej wodzie. – Bardzo się cieszę, że parlament studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zorganizował te zawody w dyscyplinie, która jeszcze nie jest najmodniejszą w Polsce, ale ma szansę taką się stać – twierdził prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego Maciej Żukowski.

Mieszkańcy znajdą też bardziej tradycyjne atrakcje. Na plaży można grać w badmintona, frisbee i siatkówkę plażową, a stosowny sprzęt można wypożyczyć na miejscu. W wypoczynku pomogą też leżaki i hamaki, a przed palącym słońcem można schronić się pod parasolami.

Słowa kluczowe: