When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Podtopienia w Krakowie

T
19 maja 2014, 11:41

Wielka woda nie oszczędziła krakowskich bulwarów! Wisła zalała trasy spacerowe oraz przejście pod mostem Dębnickim. Ulewne deszcze ustały dopiero w niedzielę.

Podtopienia w Krakowie

Na szczęście nie powtórzyła się sytuacja z 2010 roku, kiedy Wisła zalała nie tylko Bulwary Wiślane. Wówczas woda stanęła na wysokości krakowskich mostów, omal ich nie zrywając. W tym roku obyło się bez wielkiej powodzi. W niedzielę woda w Wiśle zaczęła sukcesywnie opadać. O godzinie 6 rano poziom Wisły wynosił już 560 cm. Stan alarmowy był wówczas przekroczony o 40 centymetrów. Woda jednak opadała z każdą godziną dzięki ustabilizowaniu się sytuacji pogodowej. Wygląda na to, że od poniedziałku krakowianie będą mogli cieszyć się już pięknym słońcem.

Na razie jednak trzeba zapomnieć o spacerach brzegiem Wisły. Bulwary nadal pozostają pod wodą. Zalane bulwary wpłynęły tez na zmianę trasy Cracovia Maraton. Teraz pod opadającą wodą widocznych jest wiele szkód, m.in. zerwany mostek będący przystankiem tramwaju wodnego przy Moście Grunwaldzkim. Tam gdzie wsiąka woda, zalega błoto pomieszane ze śmieciami.

Całe szczęście, że w Krakowie skończyło się tylko na niewielkich podtopieniach. Krakowianie mogą spać spokojnie, ponieważ 6-metrowa fala kulminacyjna przeszła przez Kraków w sobotę wieczorem.

Źródlo - Fakt.pl