When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Poznań: nie będzie lampionów w Noc Kupały!

T
14 maja 2014, 13:01

Fundacja Ars z Poznania nie zorganizuje w tym roku Nocy Kupały połączonej z puszczaniem lampionów. Przyczyną jest brak pieniędzy.

Poznań: nie będzie lampionów w Noc Kupały!

W tym roku nie będzie puszczania lampionów. Fundacja Ars, która organizowała imprezę, w tym roku jej nie zrobi z braku funduszy. Puszczanie lampionów w Poznaniu gromadziło tłumy ludzi. Przychodzili nie tylko młodzi, ale również rodziny z dziećmi. Poznaniacy przyzwyczaili się do tej imprezy, więc gdy gruchnęła informacja, że w tym roku jej nie będzie, wiele osób było rozczarowanych. Imprezę organizowała Fundacja Ars. W poprzednich latach organizowała Noc Kupały z własnych środków, w tym roku chciała od miasta 170 tys. zł. Pieniędzy jednak nie dostała. Imprezy więc nie będzie organizować.

Puszczanie lampionów wzbudzało wiele kontrowersji. Straż pożarna alarmowała, że akcja nie jest bezpieczna. Przeciwko były również władze Ławicy. Na dodatek po ostatniej imprezie w Poznaniu był straszny bałagan. Niemniej poznaniacy nie wyobrażają sobie Nocy Kupały w Poznaniu bez lampionów. Na jednym z portali społecznościowych powstała nawet grupa, która chce poznańską tradycję podtrzymać i zwołuje ludzi, którzy pragną w Noc Kupały zapalić lampiony nad Wartą. Jednocześnie zapowiadają, że nie organizują żadnej imprezy, tylko proponują, aby chętni również przyszli puścić lampiony nad rzeką. Policja poznańska uważa, że nawet na taką nieoficjalną imprezę powinno być wydane pozwolenie.

Źródło - Fakt.pl