When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

USA: w Kolorado spadł śnieg

T
13 maja 2014, 14:30

W niedzielę trąby powietrzne utworzyły się w kilku stanach, szkody i utrudnienia powodowały też obfite opady, silny wiatr i grad, który miejscami osiągał nawet rozmiar piłek tenisowych.

USA: w Kolorado spadł śnieg

W burzowej strefie znalazły się stany: Missouri, Iowa, Kansas, Nebraska, Indiana. We wszystkich raportowano tworzenie się niszczycielskich trąb powietrznych. W wielu miejscach tornada zniszczyły i uszkodziły budynki oraz elementy infrastruktury.

Nawet tam, gdzie trąby się nie utworzyły, gwałtowna pogoda przyczyniała się do awarii i zniszczeń. Bardzo silnie wiało – w Iowa prędkość porywów przekraczała 96 km/h, w Nebrasce 107 km/h, a w Indianie 125 km/h.

Burzom towarzyszyły ulewne opady deszczu, lokalnie powodujące podtopienia. Padał też grad. Najwięcej gradobić przeszło przez Kansas, gdzie lodowe kulki przeciętnie osiągały rozmiary piłeczek pingpongowych i golfowych, ale były też miejsca, gdzie spadały bryły wielkości piłek tenisowych. Groźne były też opady w okolicy Thurman w stanie Iowa – tam grad osiągał rozmiar piłek bejsbolowych.

Źródło - losyziemi.pl