When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Majówka w Krakowie

T
30 kwietnia 2014, 12:23

Przed nami długi weekend! Ci, którzy zostają w mieście nie muszą się nudzić. Będą pokazy musztry paradnej na Rynku Głównym, a na Błoniach swoje umiejętności zaprezentują strażacy. Nie zabraknie też tradycyjnej Lekcji Śpiewania.

Majówka w Krakowie

Na nudę podczas wolnych majowych dni nikt na pewno nie będzie narzekał. Z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja odbędzie się szereg imprez pod hasłem "za3majsię".

Jedną z największych atrakcji będzie pokaz musztry paradnej na Rynku Głównym o godz. 16.30, a zaraz po nim Lekcja Śpiewania przygotowana przez artystów Lochu Camelot oraz pracowników Biblioteki Polskiej Piosenki. Wcześniej od godz. 12.00 o 16.00 na krakowskich Błoniach odbywać się będą gry i zabawy, pokazy sprzętu straży pożarnej, policji i wojska.

W niedzielę 4 maja zaprasza wszystkich Galeria Krakowska, gdzie na Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego z okazji Dnia Strażaka odbędą się m.in. koncerty, wystawy i pokazy taneczne. Na wspólne świętowanie od 2 do 11 maja w ramach Festiwalu Funduszy Europejskich zaprasza też Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Szczegółowy program majowych imprez:

3 maja: godz.10-11.30, katedra na Wawelu, Msza św. w intencji Ojczyzny, godz. 12-16,

Błonia, gry i zabawy, pokaz sprzętu strażackiego, godz. 16-16.35,

Rynek Główny, pokaz tańców polskich, godz. 16.35-17,

Rynek Główny, pokaz musztry paradnej, godz. 17-19, Mały Rynek, Lekcja Śpiewania "Majowa Jutrzenka"

4 maja: godz. 9-19, Muzeum Lotnictwa, bezpłatne wejście na hasło: Festiwal Funduszy Europejskich "Wstęp wolny", godz.12-14, Muzeum Lotnictwa, Spotkanie przy samolocie prowadzone przez Pana Jana Hoffmanna,

godz.12 Park Jordana, szwadron Ułanów im. Marszałka J. Piłsudskiego, wystąpienie rtm. Henryka Bugajskiego pod pomnikiem H. Kołłątaja, pieśni patriotyczne,

godz. 13-14, Muzeum Lotnictwa, Gra terenowa dla dzieci od 6 do 16 lat, zapisy pod nr (12) 642-87-00,

godz. 14, Galeria Krakowska, wystawa "Straż pożarna - wczoraj i dziś", godz. 14-15, Muzeum Lotnictwa, seans w kinie muzealnym: "Ostatni z nielicznych" lub "Wings".

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: