When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Po raz pierwszy w zoo urodziła się papuga kea

T
29 kwietnia 2014, 11:01

Wrocławskie zoo przeżywa wiosenne oblężenie. Mowa o liczbie przychówków, które pojawiają się niemal co chwilę. Wielką radość sprawiły narodziny papugi kea.

Po raz pierwszy w zoo urodziła się papuga kea

Ten gatunek bowiem po raz pierwszy przyszedł na świat w naszym ogrodzie. Papuga kea do tej pory przebywa w dziupli, która znajduje się w pniu drzewa. Wstawiono go specjalnie, by umożliwić samicy spokojne wysiadywanie jaj i opiekę nad potomstwem. – Z naszych obserwacji wynika, że pisklę staje się już coraz bardziej samodzielne, wśród puchu pojawiają się już u niego zielone lotki. Mamy nadzieję, że niedługo pokaże się zwiedzającym na wybiegu – mówi Marta Zając-Ossowska z zoo.

Poruszenie widać także w małpiarni. A to wszystko za sprawą narodzin gerezy angolskiej. Młode przyszło na świat 14 kwietnia i na razie przebywa pod stałą i czujną opieką samicy. – Nie znamy jeszcze płci malucha, więc jeśli ktoś będzie chciał się podzielić spostrzeżeniami ze swoich wnikliwych obserwacji, to czekamy na wiadomość – dodaje z uśmiechem Zając-Ossowska.

Źródło - Fakt.pl