When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

W Atenach spadł brudny deszcz

T
29 kwietnia 2014, 10:00

Mieszkańców miasta zaskoczyły nieestetyczne błotniste plamy na ulicach, chodnikach i samochodach.Okazało się, że odpowiada za nie nietypowy, błotnisty deszcz, który powstał po tym, jak zmieszały się wilgotne masy powietrza z chmurą pyłu niesionego znad Afryki.

 W Atenach spadł brudny deszcz

- To nie był deszcz. To było błoto – stwierdzili dobitnie mieszkańcy.

Ta sytuacja zaowocowała oblężeniem myjni samochodowych. Ich właściciele szybko zareagowali, oferując „zniżki pogodowe”, żeby zachęcić większą ilość właścicieli aut do zlecenia profesjonalistom czyszczenia swoich pojazdów z błotnistych plam. Ci, którzy wywiesili pranie na zewnątrz, zabierali je do budynków, bo okazało się, że błotnisty deszcz miał padać również po południu.

Według prognoz w Atenach i nad wschodnią częścią Morza Egejskiego przez cały weekend ma się utrzymywać niestabilna, kapryśna pogoda z opadami sztormowymi warunkami na morzu. Synoptycy zapowiadają też, że błotnisty deszcz może się jeszcze powtórzyć w maju.

Źródło - losyziemi.pl

Słowa kluczowe: