7 niezatłoczonych miejsc na majowy weekend

T
23 kwietnia 2014, 11:10

Długi weekend majowy to znakomita okazja, by w końcu ruszyć się z domu.

7 niezatłoczonych miejsc na majowy weekend
przeczytaj także:

Władysławowo - w tutejszych pensjonatach przygotowano na majowy weekend specjalne promocje dla rodzin z dziećmi. Można tutaj nałykać się jodu, odpocząć na przestronnej piaszczystej plaży bez tłoku i stresu a przy tym nie martwić się finansami.

Korbielów - urocza wieś góralska w Beskidach u podnóża Pilska, doskonała baza wypadowa na piesze wycieczki w góry i po urokliwych miejscowościach Podbeskidzia. Spora baza noclegowa sprawia, że jest w czym wybierać w zależności od zasobności kieszeni.

Długołęka - miejscowość na Dolnym śląsku, raj dla zapalonych rowerzystów. Tutaj stąd wyruszyć na malowniczą widokową pętlę krajobrazową przez fragment Wzgórz Trzebnickich i Szczodre. Trasa jest oznakowana źółtym szlakiem. Wrażenia niezapomniane - wspaniała przyroda, lasy i jeziora. Nie trzeba się też do tej trasy specjalnie przygotowywać kondycyjnie. Licząc z dojazdem, od centrum Wrocławia to w sumie około 50 km.

Karpacz - kolejna miejscowość na wciąż nie odkrytym dla turystyki (a więc także niezatłoczonym) Dolnym Śląsku. Karpacz ma wymarzone warunki do uprawiania sportów i wszelkich form rekreacji, również pieszych wędrówek po przepięknych górskich szlakach zwłaszcza w maju, gdy wszystkie dary natury budzą się do życia. Miejscowe firmy turystyczne przygotowały specjalne pakiety pobytowe na majówkę 2014.

Polańczyk nad Soliną w Bieszczadach. A jak Bieszczady to wiadomo - dzika przyroda, wspaniałe trasy dla pieszych i rowerowych wędrówek, życzliwi ludzie. którzy z otwartymi ramionami przyjmą mieszczuchów tęskniących za spokojem, ciszą, fantastycznymi widokami. Spora baza noclegowa na każdą kieszeń

Nowy Targ - malownicze miasto otoczone górami, stolica Podhala, to doskonały punkt wypadowy do wycieczek, przy tym łatwiej tam dojechać niż do Zakopanego, a i miejsc noclegowych dla przyjezdnych przygotowano sporo

Warszawa - długi weekend majowy to doskonała okazja do zwiedzenia zabytków i turystycznych atrakcji... Warszawy. Stolica bowiem pustoszeje w te dni, bo „słoiki ” jadą do domów, a rodowici mieszkańcy szukają „zielonej trawki z grillem” poza miastem. Ulice są puste, nie ma korków, nie ma kolejek, nic, tylko zwiedzać stołeczne atrakcje!

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: