When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Niezwykłe zjawisko na plaży w Hiszpanii - ogromna chmura pokryła wszystko

T
10 kwietnia 2014, 16:04

Do niezwykłego zdarzenia doszło w hiszpańskim mieście Alicante. Ogromny obłok pojawił się nagle mimo bezchmurnego nieba i spowił wszystko w okolicy.

Niezwykłe zjawisko na plaży w Hiszpanii - ogromna chmura pokryła wszystko

Wydarzenie wzbudziło zrozumiałe zaniepokojenie osób znajdujących się w jego obszarze oddziaływania. Zastanawiano się co to takiego, a skoro podstawa tej chmury byłą praktycznie przy powierzchni ziemi uznano, że może to być efekt poważnego pożaru w mieście.

Jednak Alicante wcale nie płonęło dlatego zaczęto poszukiwać innych wyjaśnień. Jedno z nich zakładało, że obłok pochodzi z sąsiedniej Walencji, gdzie odbywał się festiwal Las Fallas, w trakcie którego odpala się zwykle bardzo dużo petard.

Meteorolodzy zaproponowali zupełnie inne wyjaśnienie. Ich zdaniem chmura powstała gdy zimne morze spotkało się z ciepłą masą powietrza napływającego z lądu. Tyle teorii, ale nie wiadomo, dlaczego nie jest to w takim razie powszechne zjawisko.

Warto nadmienić, że podobne chmury zarejestrowano również w kurortach wybrzeża Costa Blanca w tym w miejscowościach Calpe i Benidorm.

Źródło - ZNZ