Akcja „Malowane Nadzieją”

T
7 kwietnia 2014, 12:05

Nie ma już świąt wielkanocnych w Łodzi bez tej wystawy i aukcji, która rok w rok pomaga niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży wyjechać na wakacje.

Akcja „Malowane Nadzieją”

Tradycyjnie więc już po raz 13. Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Łódzkiej organizuje akcję „Malowane Nadzieją”

W galerii handlowej Manufaktury można podziwiać strusie pisanki oraz obrazy autorstwa wspaniałych twórców, takich jak światowej sławy Magdalena Abakanowicz, czy znany rysownik i satyryk Edward Lutczyn. Pomysły są niesamowite: od pracochłonnych malowideł na wydmuszkach poprzez szydełkowane ubranka dla jaj, jubilerskie zdobienia, lampy i całe instalacje.

Wystawa potrwa do 13 kwietnia. Dzień później jajka zostaną wystawione na licytację w hotelu Andels. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na wakacje dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. W licytacji można brać udział także telefonicznie, po wcześniejszym zgłoszeniu na stronie www.niesprawni.pl.

W tym roku można licytować 62 pisanki i kilka obrazów. Dochód z ubiegłorocznej licytacji wyniósł około 90 tys. zł. Aukcje prowadzone przez Janusza Wiśniocha zawsze są pełne emocji, a pisanki osiągają zawrotne sumy – jak np. ta wykonana przez Małgorzatę Musierowicz, popularną autorkę książek. Została sprzedana za 5300 złotych!

Źródło - Fakt.pl