When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Chiny: grad wielkości jajek, ulewy i pioruny

T
1 kwietnia 2014, 12:13

Załamanie pogody w Chinach – utrzymujące się od 28 marca – zabiło dotychczas 16 osób.

Chiny: grad wielkości jajek, ulewy i pioruny

Jak donoszą media, w nocy z niedzieli na poniedziałek lokalnego czasu bryły lodu wielkości piłek golfowych uszkodziły m.in. dach galerii handlowej w Hongkongu. Przez dziury do centrum handlowego wpadały kaskady wody.

Pogoda powoduje także chaos w ruchu lądowym i powietrznym – w niedzielę rzecznik lotniska w Hongkongu poinformował, że 200 zaplanowanych lotów miało opóźnienia, a 44 trzeba było odwołać.

Obecnie na południowym wschodzie Chin obowiązuje tzw. bursztynowy alarm. Ostrzega on przed opadami deszczu w wysokości 30 l/mkw. na godzinę.

- Na południowym wschodzie Chin utrzymuje się niskie ciśnienie, skutkiem czego są intensywne ulewy i gradobicia – wyjaśnia Wong Wai Kin, synoptyk.

Zgodnie z jego przewidywaniami, deszczowe chmury nie opuszczą regionu Guangdong oraz półwyspu Koulun przez najbliższych kilka dni. - Ulewy będą przybierały na sile – przestrzega. Deszcz utrzyma się także w prowincjach:Guangxi, Guizhou, Chongqing, Fujian, Jiangxi oraz Hunan.

Źródło - losyziemi.pl

Słowa kluczowe: