When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Oczyszczająca dieta po zimie.

T
17 marca 2014, 15:53

Po zimie warto skorzystać z diety odkwaszającej organizm – radzą dietetycy. Oczyści cię ona z toksyn i pomoże uniknąć chorób.

Oczyszczająca dieta po zimie.

Wzdęcia, niestrawność, uczucie ciężkości. To tylko niektóre symptomy zimowego przejedzenia. Jest jednak sposób na poprawę kondycji naszego organizmu po obciążającej go zimie. Dietetycy są jednogłośni: wybierz dietę odkwaszającą! Oczyści cię z toksyn i pomoże uniknąć poważnych chorób.

Każdy z nas raz na dwa miesiące może, a nawet powinien przeprowadzić jednodniową głodówkę pijąc wyłącznie wodę z cytryną. Szybka kuracja pomaga oczyścić organizm z toksyn, których nagromadziło się w nadmiarze zwłaszcza po zimie.

W ostatnich miesiącach sięgaliśmy po produkty, które sowicie zakwasiły nasz organizm. Jedliśmy sporo jaj, mięs, produktów zbożowych, mnóstwo tłuszczy i słodyczy. Nasza dieta była za to bardzo uboga w warzywa i owoce, na które niebawem rozpocznie się sezon.

Przy spowolnionym zimą metabolizmie, toksyny zatruły nasz organizm. Oznacza to tylko jedno! Możemy mieć poważne problemy ze zdrowiem. Poczynając od grzybicy jelit i zaparć, przez bóle kręgosłupa, osteoporozę a kończąc na wypadaniu włosów i próchnicy. Dietetycy mają jednak ratunek.

– Aby zmniejszyć zakwaszenie polecam codziennie rano pić wodę z sokiem z cytryny oraz wzbogacić dietę o mleko, przetwory mleczne, warzywa, owoce. Raz na jakiś czas można też przeprowadzić jednodniową głodówkę, nie zapominając o piciu wody – wyjaśnia Karina Piwowarczyk z All for Body w Krakowie.

Istnieje jednak wiele kuracji oczyszczających organizm, m.in. dieta sokowa, cytrynowa czy jabłkowa. Trwają od jednego dnia nawet do 2 tygodni. Nie wszystkie są jednak bezpieczne. Dietetycy ostrzegają przed długotrwałymi głodówkami. Niestety, zwłaszcza kobiety dbające o linię traktują je jako diety odchudzające. Panie wycieńczają organizm, a gdy wreszcie zaczną normalnie jeść pojawia się efekt jojo. Kilogramy zamiast ubyć przybywają ze zdwojoną siłą.

Źródło - Fakt.pl