When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Motyle w palmiarni!

T
17 marca 2014, 11:05

To wyjątkowa okazja, by zobaczyć piękne motyle. Będą one królować w poznańskiej palmiarni przez cztery tygodnie, do 13 kwietnia.

Motyle w palmiarni!

Motyle można podziwiać od soboty. Latające między ludźmi piękne owady robią niezwykłe wrażenie. – Można też zaobserwować, jak motyle wychodzą z poczwarek – zachęca Paweł Marciniak z poznańskiego urzędu miasta. Motyle można podziwiać w pawilonie numer VIII w jego specjalnie wydzielonej części.

– Wejście na pokaz motyli jest możliwe po wykupieniu zwykłego biletu wstępu w godzinach otwarcia palmiarni – informuje Paweł Marciniak. Bilety do palmiarni kosztują 7 zł. Ulgowe dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, młodzieży szkolnej, studentów, emerytów i rencistów to wydatek 5 zł. Dzieci do lat trzech wchodzą do obiektu za darmo. Palmiarnia jest czynna od wtorku do niedzieli w godz. 9–17, a kasa do godziny 16.

Do palmiarni warto zabrać dzieci, ale także dla dorosłych ta wizyta będzie sporą atrakcją. To okazja, by zobaczyć przeróżne gatunki tych owadów, których na co dzień nie mamy szansy podziwiać. Motyli jest kilkadziesiąt, są bardzo barwne i wyglądają przepięknie. Jednocześnie w sali konferencyjnej palmiarni trwa ekspozycja „Motyle świata – wystawa kolekcjonerska”. W jej ramach można podziwiać umieszczone w gablotach przeróżne okazy z różnych zakątków globu.

Źródło - Fakt.pl