When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

4 DNI WOLNEGO RAZ ZA RAZEM

T
14 marca 2014, 09:45

W tym roku kalendarz świąt sprzyja długiemu wypoczywaniu. Sprawdźcie w naszym poradniku, kiedy brać tzw. urlop na żądanie, by raz za razem byczyć się 4 dni z rzędu. Bo możesz mieć przed sobą aż 6 długich weekendów!

4 DNI WOLNEGO RAZ ZA RAZEM

Żeby mieć w 2014 r. 6 kilkudniowych lab, wystarczy, że weźmiesz 3 razy wolne od pracy. Jeśli pracujesz na etacie możesz to robić okazjonalnie. Bo urlop na żądanie (potocznie nazywany „kacowym”) można wziąć 4 razy w roku kalendarzowym.

Ale do rzeczy: wolne możesz sobie zarezerwować tuż przez Wielkanocą (19–21 kwietnia). Ale doświadczenie podpowiada, że w święta i tak się nie grilluje, więc może lepiej tradycyjnie spędzić ten czas i nie planować ekscesów na piątek. Wystarczy sobota, niedziela i poniedziałek. Najpierw post, święcenie jajek i przygotowywanie śniadania wielkanocnego, a później – normalnie, jak co roku – do stołu, rodzina, radość zmartwychwstania i śmigus-dyngus.

Lepiej zaplanować sobie tzw. czterodniówkę na majowy weekend. 1 maja, czyli Święto Pracy, przypada w czwartek. Jeśli więc weźmiecie sobie wolne w piątek, czeka was długi odpoczynek. Oczywiście, można narzekać, że 1 maja nie wypada w środę, a 3 maja (czyli święto rocznicy uchwalenia konstytucji Rzeczypospolitej Obojga Narodów) w piątek. Ale 4 dni byczenia się, to i tak sporo.

Półtora miesiąca później znów czeka was długi weekend. Boże Ciało wypada w czwartek 19 czerwca. Wystarczy więc, że weźmiecie wolne w piątek 20 czerwca i znów macie cztery dni wolnego.

Z kolei 15 sierpnia mamy Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Szczęśliwie wypadło ono w piątek, co oznacza, że nawet jeśli nie weźmiemy wolnego, to czeka nas trzy dni byczenia się. No chyba że komuś będzie mało. Wtedy może wziąć „kacowe” również na czwartek 14 sierpnia.

Również 4 dni wolnego możecie mieć w listopadzie. Ale trzeba pamiętać o tym, by wziąć urlop na żądanie 10 dnia tego miesiąca. Święto Niepodległości, czyli 11 listopada, wypada we wtorek, więc mając wolny poniedziałek...

No i w końcu Boże Narodzenie. 25 grudnia i 26 grudnia przypadają w czwartek i piątek. Mając na uwadze to, że i w Wigilię pracodawcy często zwalniają wcześniej do domów, zapowiada się całkiem miły tydzień. I to bez brania urlopu!

Źródło - Fakt.pl