When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Morscy goście w Bałtyku

T
7 marca 2014, 13:18

Wiesz, co to za zwierzę? To morświn! Żyje w wodach Morza Bałtyckiego. Niestety te piękne ssaki są zagrożone. Naukowcy robią wszystko, aby dowiedzieć się o nich jak najwięcej i uchronić ich populację przed wyginięciem.

Morscy goście w Bałtyku

Mało kto wie, jak wyglądają i gdzie żyją morświny. Te urocze, przypominające delfiny ssaki mieszkają w Bałtyku. Rejonem o największym zagęszczeniu morświnów jest południowo - zachodnia część Dani. Pojawiają się jednak także w Szwecji, Niemczech i w Polsce. Niestety czyha tu na nie sporo niebezpieczeństw.

– Morświn jest jedynym gatunkiem walenia występującym stale w Bałtyku – mówi Monika Łaskawska - Wolszczak z WWF Polska. – Największymi zagrożeniami dla jego przetrwania są przyłów, czyli przypadkowe złapanie w sieci rybackie, zakłócenia hydroakustyczne i pogorszenie stanu wód. WWF Polska w ramach projektu na rzecz ochrony tych waleni zainicjował powstanie projektu programu ochrony morświna.

A to jeszcze nie wszystko! Niebawem, dzięki naukowcom pracującym przy międzynarodowym projekcie SAMBAH dowiemy się więcej o tym, ile morświnów żyje tak na prawdę w Bałtyku, w jakim stanie jest ich populacja i w jaki sposób można pomóc przetrwać tym pięknym zwierzętom. Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na stronę internetową www.wwf.pl

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: