Te produkty są zdrowe?!

T
21 grudnia 2017, 08:46

Lubisz sobie czasami dobrze zjeść? Zdarza się, że dopada cię ochota na bardzo kaloryczne jedzenie? Okazuje się, że spożywanie niektórych obfitych w kalorie i węglowodany produktów może korzystnie odbijać się na naszym organizmie. Które małe grzeszki mogą wyjść nam na dobre?

Te produkty są zdrowe?!

KAWA - Nie jest tak bardzo szkodliwa, jak mogłoby się wydawać. Dwie filiżanki kawy dziennie mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na parkinsona oraz cukrzycę typu II. Pamiętajcie jednak o tym, by ograniczyć tłustą śmietankę i cukier.

CZEKOLADA – Jedzenie gorzkiej czekolady, z przynajmniej 70% zawartością kakao, może zredukować wysokie ciśnienie.

PISTACJE – Spożywanie orzechów to ryzykowna sprawa, są bowiem bardzo kaloryczne i zawierają dużo tłuszczu. Okazuje się jednak, że pistacje to nie tylko najsmaczniejsze orzeszki, ale również najzdrowsze i najmniej tłuste.

ZIEMNIAKI – O ile ograniczymy kaloryczne i tłuste dodatki do ziemniaków w postaci sosów czy masła, i nie będziemy spożywać ich jedynie w formie frytek, nic złego nam się nie stanie. Jedzenie ziemniaków w klasycznej postaci, wraz z ograniczeniem soli, w żaden sposób nie wpłynie niekorzystnie na nasz organizm.

SER – Oczywiście nie wszystkie gatunki sera są szczególnie zdrowe. Miejmy jednak na uwadze, że białko i wapń zawarte w mozzarelli, serze feta czy parmezanie są świetną i pożywną formą przekąski lub dodatku do sałatki.

PIWO – Choć jest dość kaloryczne, możemy sobie czasem na nie pozwolić. Kufel piwa raz lub dwa razy w tygodniu świetnie wpłynie na pracę tętnic i nerek.

PIKANTNY SOS – Jest dobrą propozycją dla osób będących na ścisłej diecie. Jest niskokaloryczny i może stanowić alternatywę dla soli, która zazwyczaj przy dietach jest mocno ograniczana.

Spodziewaliście się, że te produkty mogą być zdrowe? Pamiętajcie o spożywaniu ich w rozsądnych ilościach!

Źródło - koktajl.fakt.pl

Słowa kluczowe: