W Sopocie powstanie nowy płac rekreacyjny

T
20 lutego 2014, 11:29

W Sopocie szykują się spore zmiany. W pobliżu skrzyżowania ulic Boh. Monte Cassino i Pułaskiego pojawi się już niedługo nowy skwer.

W Sopocie powstanie nowy płac rekreacyjny

Mieszkańcy Sopotu od dawna czekali na to, aż znajdą się pieniądze na modernizację tego ponurego miejsca, które jak na razie nie zachęca do odwiedzin i spacerów. W końcu znalazły się środki, dzięki którym już niebawem powstanie tu rekreacyjny skwerek dla sopocian i turystów. Zdezelowane chodniki zastąpi elegancka nawierzchnia z brązowych i szarych kamieni. Nie zabraknie wygodnych ławeczek, włodarze pomyśleli też o pieknej zieleni. Oprócz tego na placu pojawi się nowiutka fontanna, która ma być ozdobą tego miejsca.

– To wspaniałe wieści – cieszy się sopocianka Aleksandra Kisiel (55 l.). – To miejsce było trochę zaniedbane. Nowy plac sprawi, że cała okolica odzyska dawny blask.

Urzędnicy mają już projekt zmian, jakie zostaną wprowadzone w tym miejscu, szukają teraz wykonawcy inwestycji. Właśnie ogłoszono przetrg w tej sprawie. – Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się przed wakacjami – mówi Magdalena Jachim z sopockiego magistratu.

Źródło- Fakt.pl

Słowa kluczowe: