When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Na północy Arabii Saudyjskiej spadł śnieg

T
18 lutego 2014, 17:00

Na północy Arabii Saudyjskiej mieszkańcy okolic pasma górskiego Harrat al-Uwajrid przecierają oczy ze zdumienia, od kiedy skały zniknęły pod śnieżną bielą.

Na północy Arabii Saudyjskiej spadł śnieg

Do pobliskiego miasta zjeżdżają turyści i mieszkańcy regionów, oddalonych nawet o setki kilometrów. Dodatkową „atrakcją” pogodową jest niezwykle gęsta mgła.

- Żyję 24 lata w tej okolicy, a nigdy wcześniej nie byłem świadkiem takiej mgły. Jest tak gęsta, że ledwo widać obiekty znajdujące się niewiele dalej - przyznaje Osamah al-Muwailhi, który wybrał się ze swoją rodziną na wycieczkę.

Wyjątkowo trudne warunki drogowe, jakie panują w regionie nie powstrzymują ciekawskich, choć lód, śnieg i mgła stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo.

Doprowadziło to do tragicznego wypadku w którym zginęły dwie osoby, a jedna jest poważnie ranna. W związku ze wzmożonym ruchem na górskich szlakach służby ustawiły liczne patrole, pilnujące kierowców.

Źródło - losyziemi.pl

Słowa kluczowe: