Gdańsk: miasto kupi czujniki czadu

T
17 lutego 2014, 11:23

Taka wiadomość na pewno ucieszy gdańszczan, którzy wynajmują mieszkanie od miasta. W komunałkach będzie bezpieczniej. Pojawią się w nich czujniki tlenku węgla.

Gdańsk: miasto kupi czujniki czadu

Nie da się ukryć, że spora część gdańskich mieszkań komunalnych jest w opłakanym stanie. W wielu z nich mieszkańcy ogrzewają się cały czas przy pomocy pieców kaflowych, które również najlepsze lata mają już za sobą. O pomstę do nieba woła też stan instalacji, więc w każdej chwili może dojść do tragedii – w takich warunkach nie jest trudno o zatrucie tlenkiem węgla.

Urzędnicy wiecznie twierdzą, ze na solidne remonty brakuje pieniędzy. Na szczęście wpadli na pomysł, który chociaż doraźnie poprawi bezpieczeństwo gdańszczan. W mieszkaniach pojawią się czujniki tlenku węgla.

– Wszyscy, którzy mają mieszkania wyposażone w piece kaflowe, kotły grzewcze i inne urządzenia grzewcze na paliwo stałe i gazowe z otwartym źródłem ognia otrzymają czujnik tlenku węgla – mówi Agnieszka Kukiełczak z Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. – Koszty nie obciążą użytkowników lokali.

Czujniki zamontowano już w 300 mieszkaniach, GZNK ogłosił przetarg na zakup kolejnych 1600 urządzeń.

Źródło - fakt.pl

Słowa kluczowe: