When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Gdańsk: miasto kupi czujniki czadu

T
17 lutego 2014, 11:23

Taka wiadomość na pewno ucieszy gdańszczan, którzy wynajmują mieszkanie od miasta. W komunałkach będzie bezpieczniej. Pojawią się w nich czujniki tlenku węgla.

Gdańsk: miasto kupi czujniki czadu

Nie da się ukryć, że spora część gdańskich mieszkań komunalnych jest w opłakanym stanie. W wielu z nich mieszkańcy ogrzewają się cały czas przy pomocy pieców kaflowych, które również najlepsze lata mają już za sobą. O pomstę do nieba woła też stan instalacji, więc w każdej chwili może dojść do tragedii – w takich warunkach nie jest trudno o zatrucie tlenkiem węgla.

Urzędnicy wiecznie twierdzą, ze na solidne remonty brakuje pieniędzy. Na szczęście wpadli na pomysł, który chociaż doraźnie poprawi bezpieczeństwo gdańszczan. W mieszkaniach pojawią się czujniki tlenku węgla.

– Wszyscy, którzy mają mieszkania wyposażone w piece kaflowe, kotły grzewcze i inne urządzenia grzewcze na paliwo stałe i gazowe z otwartym źródłem ognia otrzymają czujnik tlenku węgla – mówi Agnieszka Kukiełczak z Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. – Koszty nie obciążą użytkowników lokali.

Czujniki zamontowano już w 300 mieszkaniach, GZNK ogłosił przetarg na zakup kolejnych 1600 urządzeń.

Źródło - fakt.pl

Słowa kluczowe: