When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Narodziny w zoo

T
11 lutego 2014, 11:39

2014 rok dopiero się zaczął, a we wrocławskim zoo już sporo się dzieje! W pierwszym miesiącu tego roku w ogrodzie pojawili się nowi mieszkańcy. Na świat przyszły młode u kobów i nilgau oraz u przedstawiciela rodziny jeleniowatych mundżaka chińskiego.

Narodziny w zoo

Pierwszym wśród nowo narodzonych maluchów był samczyk koba, który urodził się 7 stycznia. – Obecnie nasze stado liczy 6 sztuk – mówi Ryszard Topola z wrocławskiego zoo. Młodego już można zobaczyć na wybiegu zewnętrznym, gdyż niestraszne mu niskie temperatury. Z kolei 26 stycznia na świat przyszedł samiec mundżaka. To bardzo ciekawy, niewielki krewniak jelenia. Dorosły może ważyć od 11 do 28 kg, jednak zazwyczaj ich masa ciała wynosi około 18 kg. – U samców poza porożem można zaobserwować dobrze rozwinięte kły. Służą one do walki z innymi samcami w czasie okresu godowego – opowiada Topola.

Najmłodszym przychówkiem w ogrodzie jest samiczka nilgau. Urodziła się 30 stycznia i na razie pozostaje z mamą w pomieszczeniach wewnętrznych, z dala od zwiedzających. Nilgau to największe azjatyckie antylopy, ich masa ciała może osiągnąć nawet 240 kg.

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: