When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

W chorzowskim Zoo są młode wilki

T
7 lutego 2014, 11:40

Wielka radość w chorzowskim ogrodzie zoologicznym. W styczniu przyszły tam na świat trzy wilki grzywiaste.

W chorzowskim Zoo są młode wilki

Na razie jeszcze nie można wiele o nich powiedzieć, bo matka nie odstępuje ich na krok. Co gorsza, każda interwencja człowieka, zbyt bliski kontakt z maluchami mogłaby się dla nich skończyć tragicznie. – U wilków jest tak, że matka w sytuacji zagrożenia, zagryza własne młode. Dlatego staramy się nie zakłócać ich spokoju – mówi Jolanta Kopiec dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Jednemu z opiekunów mimo to udało się podejść w miarę blisko wilczków i zrobić im zdjęcie. Widać na nim trzy puszyste "maskotki", z których niedługo wyrosną potężne drapieżniki. Wilki grzywiaste pochodzą z Ameryki Południowej. Aktywność rozrodcza tego gatunku jest uzależniona od długości dnia. Osobniki żyjące w ogrodach zoologicznych półkuli północnej zaczynają przystępować do godów od października, gdy dzień staje się coraz krótszy. Po około dwumiesięcznej ciąży na świecie pojawiają się młode, które przez kilka pierwszych miesięcy pozostają pod troskliwą opieką matki.

Źródło - Fakt.pl