Tak Sopot walczy ze śniegiem

T
6 lutego 2014, 11:20

Pługi, ciężarówki, koparki - taki ciężki sprzęt wczoraj wyruszył na słynny sopocki Monciak. Urzędnicy od oczyszczania miasta na poważnie postanowili rozprawić się ze śniegiem.

Tak Sopot walczy ze śniegiem

Wczoraj na ul. Bohaterów Monte Cassino zjechały chyba wszystkie sopockie pługi i ostro wzięły się do pracy. Najpierw odśnieżono wszystkie zakątki najsłynniejszej ulicy kurortu, a potem brud zapakowano na naczepy wielkiej ciężarówki i wywieziono. Wyglądało to bardzo profesjonalnie.

– Akcja wspaniała, tylko dlaczego tak żwawo działa się tylko w centrum, przecież śnieg zalega w całym mieście – żali się Jan Głuchowski, sopocianin. – Nie widziałam aż tyle sprzętu na innych sopockich ulicach, a szkoda, bo byłoby co sprzątnąć.

Co na to urzędnicy?

– Akcja trwała od godz. 6 do 11, na ul. Boh. Monte Cassino pojawili się turyści. Obawialiśmy się, że ktoś się poślizgnie – mówi Janusz Kupcewicz - Szwoch, dyrektor Zakładu Oczyszczania Miasta. – Inne części miasta są również regularnie odśnieżane. Warto zgłaszać nam miejsca, z których trzeba usunąć śnieg. Można to zrobić dzwoniąc pod nr tel. (58) 551 38 27 lub 609 060 996.

Miejmy nadzieję, że urzędnicy wszystkie zgłoszenia potraktują poważnie.

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: