When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.

Polacy utknęli w Austrii.

T
4 lutego 2014, 12:24

Kolejna grupa Polaków przedłuża wakacje w Alpach, tym razem we wschodnim Tyrolu. Intensywne opady śniegu w sobotę całkowicie zasypały wiele dróg w górskich rejonach Austrii

Polacy utknęli w Austrii.

Aby przejechać niektórymi szlakami, czasami trzeba czekać nawet dwa dni. Grupa Polaków przebywa we wschodnim Tyrolu. Po zejściu lawiny również nie mogą wydostać się z kurortu.

Jak poinformowała nas jedna z osób uwięzionych w hotelu, wśród grupy około 50 Polaków są dzieci w wieku od 2 do 8 lat. Przebywają w miejscowości Hochlienz w hotelu na wysokości 1835 m npm. Jedyna droga umożliwiająca Polakom powrót do kraju została zasypana – miejscami warstwa śniegu sięga powyżej 2 metrów. Sytuację dodatkowo komplikuje ogłoszony przez lokalne władze 5 (najwyższy) stopień zagrożenia lawinowego. Grupa zmuszona jest do przedłużenia pobytu. To, kiedy będzie można się wydostać z odciętych od świata hoteli, zależy od sytuacji lawinowej.

Źródło - Fakt.pl

Słowa kluczowe: